Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwóch mistrzów świata U-19 zamyka skład AZS-u Olsztyn

Dwóch mistrzów świata U-19 zamyka skład AZS-u Olsztyn

fot. FIVB

Dla obu zawodników będzie to debiut w PlusLidze. Młodzi i gniewni, którzy w swoim dorobku mają już złoty medal mistrzostw świata do lat 19. Jakub Hawryluk i Kamil Szymendera zamykają skład Indykpolu AZS Olsztyn. 

Jakub Hawryluk urodził się 8 września 2003 roku w Staszowie. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w miejscowym klubie Integro. Kolejnymi etapami w rozwoju młodego siatkarza, były: Centrum Staszów, PLAS Kielce i Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel. W barwach AT Jastrzębskiego Węgla, zdobył złote medale mistrzostw Polski: juniorów 2022, kadetów 2020 i młodzików 2018.W każdym turnieju otrzymał także wyróżnienie najlepszego libero. Na swoim koncie ma także srebro w mistrzostwach Polski juniorów 2021 oraz tytuł najlepszego libero imprezy.

Młody libero to także absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Do jego największych sukcesów należy złoto mistrzostw świata U-19 w 2021 roku i tytuł najlepszego libero. W 2020 roku zajął natomiast  3. miejsce w mistrzostwach Europy U18. W minionym sezonie, Hawryluk wraz z SMS PZPS Spała, rywalizowali w rozgrywkach Tauron I Ligi. W ostatniej edycji Pucharu Polski, a dokładniej w 1/16 finałów, Indykpol AZS Olsztyn rywalizował z młodymi adeptami siatkówki, zwyciężając 3:0. W nowym sezonie przyszedł czas na debiut w PlusLidze. Jakub Hawryluk został nowym libero Indykpolu AZS Olsztyn.

– Zdecydowałem się wybrać Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ jest to jeden z najlepszych klubów w PlusLidze. Bardzo podoba mi się atmosfera, którą tworzą niesamowici kibice. Jest to również idealne miejsce na rozwój – nie mogę doczekać się początku sezonu! Jeśli chodzi o moje cele, to chciałbym wykonać postęp i pomagać w drużynie w odnoszeniu kolejnych zwycięstw. Chcemy dać kibicom jak najwięcej radości z naszej gry – mówił Kuba Hawryluk.

To nie jedyny siatkarz w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur, który jest świeżo upieczonym absolwentem SMS Spała. Do Indykpolu AZS Olsztyn dołącza także Kamil Szymendera. Urodzony 30 kwietnia 2003 siatkarz jest wychowankiem Gwardii Wrocław. W 2019 roku rozpoczął naukę w spalskiej szkole, z którą w tym samym sezonie zdobył brązowy medal mistrzostw Europy U17. Rok później zajął 3. miejsce w mistrzostwach Europy U-19, lecz najlepsze miało dopiero nadejść. W 2021 roku, razem z wcześniej już wspomnianym Kubą Hawrylukiem, Szymendera zdobył złoty medal mistrzostw świata U-19 w Iranie. Młody zawodnik został także wybrany do „drużyny marzeń”, jako jeden z dwóch najlepszych przyjmujących.

– Zdecydowałem się na zespół z Olsztyna, ponieważ marzyłem o graniu w PlusLidze. Uważam, że na ten moment, to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o mój rozwój. W debiutanckim sezonie, w najlepszej lidze, stawiam na rozwój i naukę od bardziej doświadczonych kolegów z drużyny – podsumował Kamil Szymendera.

Skład Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2022/2023:
Rozgrywający: Joshua Tuaniga, Karol Jankiewicz
Przyjmujący: Robbert Andringa, Bartłomiej Lipiński, Moritz Karliztek, Kamil Szymendera
Środkowi: Mateusz Poręba, Taylor Averill, Szymon Jakubiszak, Dawid Siwczyk
Atakujący: Karol Butryn, Jan Król
Libero: Jakub Ciunajtis, Jakub Hawryluk

Sztab szkoleniowo-medyczny

I trener: Javier Weber
II trener: Marcin Mierzejewski
Statystyk: Mateusz Nykiel
Trener przygotowania fizycznego: Grzegorz Krzan
Fizjoterapeuta: Paweł Jaguszewski, Paweł Ciesiun
Lekarz: Wojciech Remiszewski

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę