Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Czwarte miejsce Gruszczyńskiej i Wachowicz w Hamburgu

Czwarte miejsce Gruszczyńskiej i Wachowicz w Hamburgu

W niedzielę w finałowej walce o koronę King of the Court w Hamburgu Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz były o krok od podium, zajmując ostatecznie 4. miejsce.

W wielkim finale King of the Court w Hamburgu Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz mierzyły się z amerykańskim duetem Kraft/Stockman, brazylijską parą Larissa/Lili, norweskim zespołem Helland-Hensen/Olimstad oraz holendarską drużyną Piersma/Van Driel. Pierwsza runda finałowego pojedynku o zwycięstwo w King of the Court w Hamburgu była bardzo zacięta, a różnice punktowe niewielkie. Wygrały ją reprezentantki USA z dorobkiem 9 punktów. Brazylijki i Norweżki zapisały na swoim koncie 6 punktów a Polki i Holenderki 5 – mimo identycznego dorobku to Biało-Czerwone awansowały do kolejnej rundy, w której ponownie triumfowały Amerykanki (12 punktów). Niestety Polki zapunktowały czterokrotnie, przegrywając o punkt z Brazylijkami. Tym samym ostatecznie zostały sklasyfikowane na 4. miejscu.

Turniej wygrały Amerykanki Kraft/Stockman, tuż za nimi uplasowały się Norweżki i Brazylijki.

źródło: pzps.pl