Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Czesi zaczęli przygotowania do sezonu reprezentacyjnego

Czesi zaczęli przygotowania do sezonu reprezentacyjnego

fot. CEV

W 17-osobowym składzie męska reprezentacja Czech zaczęła przygotowania w Karlowych Warach do sezonu międzynarodowego. Priorytetem dla podopiecznych  Jiříego Nováka będą mistrzostwa Europy, których będą jednym ze współgospodarzy.

Od 25 kwietnia męska reprezentacja Czech zaczęła przygotowania do zmagań w Lidze Europejskiej i mistrzostwach Europy. Na razie 17 zawodników powołanych przez  Jiříego Nováka będzie do 2 maja trenowało w Karlowych Warach. Później do tej grupy mają dołączyć zawodnicy, którzy mają jeszcze obowiązki klubowe. Brakuje między innymi Jana Galabova, który z Visłą Bydgoszcz walczy o brązowy medal TAURON 1. Ligi, a także Jana Hadravy i Michala Fingera. W reprezentacji w tym sezonie nie zagra za to Donovan Dzavoronok.Mimo że rozgrywki klubowe w poszczególnych ligach dopiero się zakończyły, to zawodnicy są w dobrej dyspozycji fizycznej. – Nie mam żadnych informacji o poważnych problemach zdrowotnych zawodników. Czasu zostało niewiele. Jak zaczniemy w pełni trenować, to rozwiążemy wszelkie problemy zdrowotne indywidualnie – podkreślił  Jiří Novák.

Priorytetem dla Czechów w tym sezonie będą mistrzostwa Europy, których będą jednym ze współgospodarzy. Wcześniej jednak wezmą udział w rozgrywkach Złotej Ligi Europejskiej. W planach mają także sparingi ze Słowacją i Austrią. – Będziemy trenować w Czeskich Budziejowicach i Hradcu Králové, rozegramy mecze przygotowawcze ze Słowacją i Austrią. Później rozpocznie się Złota Liga Europejska. W jej ramach rozegramy co najmniej dwa turnieje na Białorusi i w Portugalii. Od drugiej połowy lipca rozpoczną się przygotowania do mistrzostw Europy. Wówczas nieco się zmienią miejsca przygotowań – zaznaczył trener czeskiej kadry, której zadaniem jest awans do Final Four Złotej Ligi Europejskiej oraz wyjście z grupy w mistrzostwach Europy.

Skład reprezentacji Czech powołanej na pierwsze zgrupowanie: Vojtěch Patočka, Josef Polak, Oliver Sedláček, Petr Špulák, Adam Zajíček, Daniel Pfeffer, Milan Moník, Pavel Bartoš, Luboš Bartůněk, Jakub Janouch, Adam Bartoš, Martin Licek, Petr Michálek, Petr Šulista, Lukáš Vašina, Patrik Indra, Marek Šotola.

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę