Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy M: „Polski” mecz dla Łukasza Wiese

Czechy M: „Polski” mecz dla Łukasza Wiese

fot. Karlovarsky denik

W dziewiątej kolejce doszło do konfrontacji drużyn z Polakami w składzie. Niespodzianki nie było, bo komplet punktów padł łupem zespołu Łukasza Wiese. W innych pojedynkach wygrywały między innymi ekipy z Kladna i Czeskich Budziejowic.

W dziewiątej kolejce doszło do „polskiego starcia”, w którym VK Ostrava przegrała u siebie 0:3 z CEZ Karlovarsko. Najwięcej emocji było w premierowej odsłonie, którą gospodarze przegrali po walce na przewagi. Później spuścili z tonu i nie nawiązali już walki z faworytami. Nie było elementu, w którym dorównaliby gościom. Ci przeważali od zagrywki (9 asów) aż po blok (6 czap). Jednym z ich liderów był Łukasz Wiese, który wywalczył 12 oczek – 1 w polu serwisowym, 1 w bloku, a pozostałe w ataku, w którym uzyskał 59% skuteczności. Dodatkowo 18 razy przyjmował serwis przeciwników. Po stronie gospodarzy w podstawowym składzie wyszedł Mariusz Połyński, który zdobył 2 punkty w ataku (40% skuteczności). Na zmiany wchodził Filip Jarosiński, który zgromadził na koncie 5 oczek, z czego 1 w polu serwisowym, a pozostałe w ataku, w którym uzyskał 100% skuteczności. Z kolei Damian Sobczak 16 razy przyjmował zagrywkę rywali. Popełnił 1 błąd, a jego skuteczność oszacowano na 31%.Po pewne zwycięstwo sięgnął także Jihostroj, który tylko jednego seta stracił w Pradze w konfrontacji z miejscowym Lvi. Co ciekawe, na siatce niewielką przewagę uzyskali gospodarze, ale nie wystarczyło im to do odniesienia zwycięstwa. Przewaga gości uwidoczniła się w zagrywce, którą punktowali 9 razy. Do sukcesu poprowadził ich Casey Schouten, który wywalczył 21 oczek.

Trwa zła passa Fatry Zlin, która u siebie musiała uznać wyższość Usti nad Labem. Starała się walczyć, ale w końcówkach była wyraźnie słabsza od rywali. Ich atutem była mniejsza liczba błędów własnych oraz 52% skuteczności w ataku. Pierwszoplanową postacią w ich szeregach był Rik Van Solkema, który zapisał na swoim koncie 13 punktów.

Black Volley Beskydy dobrze zaczął mecz z VK Pribram, ale od drugiej partii oddał rywalom inicjatywę na boisku. Ci skrzętnie to wykorzystali, zdobywając komplet punktów. Mimo że obie drużyny przekroczyły 50% skuteczność w ataku, to jednak goście popełnili mniej błędów, a do wygranej poprowadził ich German Johanson, który wywalczył 22 oczka dla swojego zespołu.

Po ważne punkty sięgnęła drużyna z Kladna, która u siebie wykazała wyższość nad Duklą Liberec. Prowadziła już 2:0, ale dopiero w czwartej partii przypieczętowała wygraną. Goście starali się stawiać na ryzyko w polu serwisowym, ale mieli kłopoty w ataku. 17 razy byli zatrzymywani przez gospodarzy, których do sukcesu poprowadził Kristaps Plataps, zdobywca 25 punktów.

Własna hala nie okazała się szczęśliwa dla Volejbalu Brno, który dobrze zaczął mecz z Aero Odolena Voda, ale jego dobra gra skończyła się na pierwszym secie. W kolejnych popełniał znacznie więcej błędów, a ponad 50% skuteczności w ataku wystarczyło gościom do odniesienia wygranej. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Martin Hladik, który zgromadził na koncie 20oczek.

Zobacz również
Wyniki i tabela czeskiej ekstraklasy siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę