Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Ćwierćfinały Pucharu Polski – kto z kim, kiedy, plan transmisji

Ćwierćfinały Pucharu Polski – kto z kim, kiedy, plan transmisji

fot. PressFocus

W dotychczasowych spotkaniach Tauron Pucharu Polski zostało wyłonionych dwóch ćwierćfinalistów: CUK Anioły Toruń oraz CM Soleus Klub Sportowy Rudziniec. W fazie ćwierćfinałów do gry wkraczają już drużyny plusligowe, a dokładnie sześć najlepszych po pierwszej fazie rundy zasadniczej. Bezpośrednio do półfinału awansują zwycięzcy jednego meczu, który rozgrywany będzie w dniach 13 lub 14 lutego. Transmisje z wszystkich ćwierćfinałów przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Kto zagra w ćwierćfinałach?

W tej edycji Tauron Pucharu Polski zespoły I i II-ligowe walczyły o dwa miejsca premiowane grą w ćwierćfinałach. W najważniejszych spotkaniach CUK Anioły Toruń pokonały Bogdankę Arkę Chełm 3:1, a gracze CM Soleus Klub Sportowy Rudziniec wygrały z SPS Konspol Słupca – 3:0. W efekcie czego dwa II-ligowe zespoły będą mogły zmierzyć się z graczami PlusLigi.

Plusligowcy zostali wyłonieni po I fazie rundy zasadniczej, kiedy sześć najlepszych zespołów dołączyło do dwóch wyżej wymienionych. Cztery pierwsze zostały rozstawione (Jastrzębski Węgiel, Projekt Warszawa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia Rzeszów), a dwa pozostałe (Trefl Gdańsk, Bogdanka LUK Lublin) oraz CUK Anioły Toruń i CM Soleus Klub Sportowy Rudziniec do nich dolosowywane.

Najciekawiej zapowiada się starcie jastrzębian z gdańszczanami oraz rzeszowian z lublinianami. Z uwagi, że zespoły te występują w jednaj klasie rozgrywkowej to gospodarzem pozostaje drużyna rozstawiona. W przypadku pojedynków z II-ligowcami faworyci do wskazania nie wydają się być trudni. Zawiercianie nie powinni mieć problemu z wygraniem w Rudzieńcu, natomiast warszawianie w Toruniu. W tych spotkaniach gospodarzami są bowiem zespoły z niższej klasy rozgrywkowej.

Kiedy grają i gdzie transmisja

  • wtorek, 13.02, godz. 17:30 CUK Anioły Toruń – Projekt Warszawa – transmisja od 17:30 Polsat Sport
  • wtorek, 13.02, godz. 20:30 Asseco Resovia Rzeszów – Bogdanka LUK Lublin – transmisja od 20:30 Polsat Sport
  • środa, 14.02, godz. 17:45 Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk – transmisja od 17:30 Polsat Sport
  • środa, 14.02, godz. 20:30 CM Solueus Klub Sportowy Rudziniec – Aluron CMC Warta Zawiercie – transmisja od 20:30 Polsat Sport

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved