Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Co odmieniło grę Asseco Resovii?

Co odmieniło grę Asseco Resovii?

fot. Projekt Warszawa

– W poprzednim roku, kiedy graliśmy źle, to przegrywaliśmy. Teraz nawet kiedy gramy gorzej, udaje nam się zdobywać punkty. Jesteśmy ze sobą wszyscy razem zarówno w dobrych, jak i trudnych momentach – powiedział Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii, która rok zakończyła na fotelu lidera PlusLigi.

Asseco Resovia Rzeszów ma za sobą bardzo udany początek sezonu. W pierwszej części rundy zasadniczej poniosła tylko dwie porażki, co po zwycięstwie nad Barkomem Każany Lwów dało jej pozycję lidera PlusLigi na koniec roku. – W poprzednim roku, kiedy graliśmy źle, to przegrywaliśmy. Teraz nawet kiedy gramy gorzej, udaje nam się zdobywać punkty. Jesteśmy ze sobą wszyscy razem zarówno w dobrych, jak i trudnych momentach – powiedział prezes klubu Piotr Maciąg.Według niego ogromne znaczenie w kontekście osiąganych wyników ma Giampaolo Medei, który zasiadł na ławce trenerskiej zespołu z Rzeszowa po Marcelo Mendezie.Medei ma dobry kontakt z drużyną. Jest znakomitym analitykiem i spokojnym człowiekiem, który nawet w trudnych momentach nie panikuje, wie, co robić i to pozytywnie wpływa na drużynę – dodał Maciąg.

Czterdziestodziewięcioletni Włoch może się cieszyć, że dotrwa w Rzeszowie do końca roku, bo jego poprzednicy – także Włosi – Roberto Serniotti i Alberto Giuliani – stracili pracę w Resovii w… grudniu. Ciągłe zmiany szkoleniowców to była zresztą jedna z przyczyn braku stabilizacji Asseco Resovii, która od 2017 roku miała aż dziewięciu trenerów. – Od początku wiedziałem, że mamy potencjał, żeby dobrze grać i znaleźć się w czołowej trójce PlusLigi. Wierzyłem w ten zespół, miałem duże zaufanie do zawodników. Z mojej perspektywy najważniejsze jest to, że z każdym graczem zbudowałem dobrą relację i pracuję mocno także z chłopakami, którzy mniej grają – stwierdził włoski szkoleniowiec.

Pasmo zwycięstw Asseco Resovii spowodowało, że w hali na Podpromiu ponownie zaczęły pojawiać się tłumy kibiców, którzy spragnieni są kolejnych sukcesów zespołu z Rzeszowa, który po raz ostatni na podium PlusLigi stanął 7 lat temu. – Tak to jest w mieście, w którym są wspaniałe siatkarskie tradycje. Kibice są, bez obrazy, bo mówię to z podziwem, wybredni. Rozumieją i czują, że ta drużyna daje z siebie maksa i walczy. Oby zakończyło się to zdobyciem kolejnego trofeum do skarbczyka, który dawno nie był otwierany – zakończył Fabian Drzyzga, kapitan Resovii.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę