Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Cebulj ponownie najlepszym słoweńskim siatkarzem

Cebulj ponownie najlepszym słoweńskim siatkarzem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pod koniec grudnia Słoweńcy wybrali najlepszych siatkarzy i siatkarki w swoim kraju. Ponownie najlepszym słoweńskim zawodnikiem został Klemen Cebulj, który obecnie występuje w Asseco Resovii Rzeszów. Wśród siatkarek wyróżniono Evę Mori, byłą siatkarkę ŁKS-u Commercecon Łódź. W tegorocznym plebiscycie wybrano również najlepszych słoweńskich plażowiczów.

Ponad 1,5 tysiąca fanów zagłosowało, aby pomóc wybrać zwycięzców plebiscytu na najlepszych słoweńskich siatkarzy 2020 roku. Głosy te stanowiły 50%, drugą połowę do ustalenia ostatecznej kolejności wniosła ekspercka rada powołana przez Słoweńską Federację Siatkówki. Tytuł najlepszego siatkarza powędrował do Klemena Cebulja. Kolejne miejsca zajęli Jan Kozamernik i Dejan Vincić. – Jestem bardzo zadowolony z otrzymania nagrody dla najlepszego siatkarza Słowenii drugi rok z rzędu. Jestem dumny. To dodatkowa motywacja do treningów, a zarazem nagroda za ciężką pracę. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali – skomentował po ogłoszeniu wyników Cebulj.Wśród kobiet tytuł otrzymała kapitan reprezentacji Słowenii Eva Mori. W poprzednim plebiscycie była trzecia. Na drugim miejscu uplasowała się zeszłoroczna zwyciężeni – Sasa Planinsec, natomiast trzecia była Lana Scuka. – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa i dumna, że ludzie docenili moje wysiłki i ciężką pracę – powiedziała Mori.

W tym roku po raz pierwszy nagrodzono również plażowiczów. Vid Jakopin znalazł się na szczycie zestawienia mężczyzn, wyprzedzając Nejca Zemljaka i Tadeja Bozenka. Nagrodę w kategorii kobiet odebrała Tjasa Kotnik. Kolejne dwa miejsca zajęły Tajda Lovsin i Lana Zuzek. – To wielki zaszczyt pojawić się w tym elitarnym towarzystwie. Dla mnie ta nagroda to także potwierdzenie wszystkich starań i ciężkiej pracy, którą wykonałam w przeszłości oraz ogromna motywacja na kolejny rok i nadchodzący sezon – przyznała Kotsnik.

Rada Ekspertów słoweńskiej federacji siatkarskiej wybrała również najlepszych trenerów roku 2020. Po raz drugi z rzędu takie wyróżnienie otrzymali Gregor Rozman i Matija Pleško. Rozman był najlepszym trenerem drużyn kobiecych, a Pleško otrzymał wyróżnienie wśród trenerów pracujących z męskimi zespołami.

źródło: cev.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved