Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Były rozgrywający Resovii zagra w Serie A

Były rozgrywający Resovii zagra w Serie A

fot. Klaudia Piwowarczyk

Poprzednie sezony Kawika Shoji spędził broniąc barw Asseco Resovii. Teraz urodzony w Honolulu amerykański rozgrywający wraca do Serie A i będzie bronił barw Kioene Padova.

Dwa poprzednie sezony Kawika Shoji grał w Asseco Resovii, jednak klub zdecydowanie nie osiągał wyników, na jakie liczył. Teraz w zespole z Podkarpacia doszło do rewolucji kadrowej i jednym z zawodników, którzy opuszczają Rzeszów jest Amerykanin. Nowym klubem rozgrywającego będzie Kioene Padova, co oznacza, że amerykański siatkarz wraca do Serie A. W sezonie 2017/2018 występował w ekipie z Monzy.– Cieszę się, że wracam do Serie A. To liga na wysokim poziomie, a do tego naprawdę polubiłem włoską kulturę. Dobrze wspominał mój sezon w Monzy, zdobyliśmy wtedy 5. miejsce, co było najlepszym wynikiem klubu – wspominał Kawika Shoji. – Moim zdaniem liga włoska jest najlepsza na świecie, ale PlusLiga nie jest daleko w tyle. W ostatnich latach wzrósł poziom techniczny – ocenił Amerykanin.

33-letni siatkarze ma nadzieję, że w zespole Kioene Padova czekają na niego wyzwania. – Z moimi klubowymi kolegami chcemy pokazać najlepszą siatkówkę. Będziemy walczyć i mam nadzieję, że damy powody do radości naszym kibicom, bo ostatnie miesiące były ciężkie dla wszystkich na świecie – zapowiedział Kawika Shoji.

Kariera:
2018/2020: Asseco Resovia (A – POL)
2017/2018: Gi Group Monza (Superlega)
2016/2017: Lokomotiv Novosibirsk (A – RUS)
2015/2016: Arkas Izmir (A – TUR)
2011/2015: Berlin Recycling (A – GER)
2010/2011: Tampereen Isku Volley (A – FIN)
2007/2010: Stanford University (USA)

źródło: pallavolopadova.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę