Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bruno Rezende: Mamy wspaniałą historię pojedynków z Polską

Bruno Rezende: Mamy wspaniałą historię pojedynków z Polską

fot. Klaudia Piwowarczyk

Ostatnie dwie edycje mistrzostw świata kończyły się finałem, w którym Polska mierzyła się z Brazylią. Teraz do starcia tych reprezentacji dojdzie już w półfinale. – Mamy wspaniałą historię pojedynków z Polską w mistrzostwach świata. Zagramy przeciwko silnym biało-czerwonym. Chcemy odwrócić dynamikę naszej rywalizacji – zapowiedział Bruno Rezende, rozgrywający reprezentacji Brazylii.

Reprezentacja Brazylii w ostatnich pięciu edycjach mistrzostw świata grała w finale. W latach 2002, 2006 i 2010 sięgała po złoto, zaś w dwóch kolejnych turniejach – w 2014 i 2018 roku w decydującym spotkaniu przegrywała z Polską. Teraz polsko-brazylijskie starcie będzie już w półfinale.Wiemy, jak trudno jest zawsze znajdować się w grupie najlepszych drużyn świata. To wymaga wiele pracy, siły, poświęcenia. Musimy się tym jednocześnie cieszyć. W tak dobrze zbalansowanych turniejach musimy wyciągać to, co najlepsze ze zwycięstw, pamiętając, że nie możemy sobie pozwalać na rozpamiętywanie ich, bo przed nami kolejne wyzwania. Poza tym mieliśmy w tym sezonie wiele problemów i kłopotów, dlatego tym bardziej cieszy mnie wynik, który już osiągnęliśmy – powiedział Bruno Rezende.

W ostatnim czasie Brazylijczyków nie omijały problemy. Mimo to podczas tegorocznych mistrzostw nie przegrali jeszcze meczu. – Nie było jednak tak, że szukaliśmy sobie alibi. Każdą trudność staraliśmy się przezwyciężyć. Nasza drużyna ma naturę wojownika, podchodzi do każdego meczu jak do sportowej wojny. Jestem dumny z naszych wojowników – przyznał rozgrywający.

W sobotę o godzinie 18:00 w katowickim Spodku dojdzie do kolejnego pojedynku pomiędzy Polską a Brazylią. – Na każdy mecz patrzymy już jak na finał, bo wszystkie spotkania ćwierćfinałowe pod względem poziomu mogły być nim. Każdy z uczestników ma wielką moc i jest silny. Nasz półfinał będzie wyjątkowo trudny, ale jednocześnie niezwykła będzie przy nim możliwość poczucia atmosfery Spodka. Chcemy się tym cieszyć i zdobyć medal – podkreślił Rezende. – Mamy wspaniałą historię pojedynków z Polską w mistrzostwach świata. Zagramy przeciwko silnym biało-czerwonym. Chcemy odwrócić dynamikę naszej rywalizacji – zakończył Brazylijczyk.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę