Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bosković i Lisinac wyróżnieni w Serbii

Bosković i Lisinac wyróżnieni w Serbii

Początek roku to czas podsumować i plebiscytów. W Serbii wybrano najlepszą siatkarkę i siatkarze 2022 roku. Tytuł siatkarki otrzymała Tijana Bosković, natomiast najlepszym zawodnikiem wybrany został Srećko Lisinac.

W Belgradzie odbył się tradycyjny bankiet serbskiej federacji, w trakcie którego ogłoszone zostały nazwiska najlepszych w siatkówce. Wyróżnienie dla najlepszej serbskiej siatkarki 2022 roku powędrowało w ręce Tijany Bosković. Nie ma co się dziwić, atakująca i kapitan reprezentacji Serbii po raz drugi z rzędu poprowadziła swoją kadrę do mistrzostwa świata i ponownie została wybrana MVP turnieju.

Najlepszym siatkarzem został Srećko Lisinac. Środkowy bloku od wielu lat znajduje się w czołówce zawodników na swojej pozycji i choć Serbowie nie zawojowali mistrzostw świata, to on prezentował bardzo dobry poziom, który widać także ostatnio w klubie. Lisinac kolejny sezon broni barw Itasu Trentino, z którym w poprzednim roku doszedł do finału Ligi Mistrzów. W nim włoska ekipa musiała uznać wyższość ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Federacja wybrała także najlepiej zapowiadających się graczy. Wśród pań wyróżnienie powędrowało w ręce Aleksandry Uzelac. 18-latka ma na swoim koncie Puchar Serbii i brązowy medal mistrzostw kraju, aktualnie broni barw OK Zeleznicar. Urodzony w 2003 roku rozgrywający Branko Kopitić został natomiast najbardziej obiecującym siatkarzem.

W trakcie gali ogłoszono również najlepsze pary plażowe. Wśród pań wyróżnienie otrzymały siostry: Nataša i Nadja Čikuć Deniz, u panów Djordje Klašnić i Lazar Kolarić.

źródło: fivb.org