Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bosković i Lisinac wyróżnieni w Serbii

Bosković i Lisinac wyróżnieni w Serbii

fot. Michał Szymański

Początek roku to czas podsumować i plebiscytów. W Serbii wybrano najlepszą siatkarkę i siatkarze 2022 roku. Tytuł siatkarki otrzymała Tijana Bosković, natomiast najlepszym zawodnikiem wybrany został Srećko Lisinac.

W Belgradzie odbył się tradycyjny bankiet serbskiej federacji, w trakcie którego ogłoszone zostały nazwiska najlepszych w siatkówce. Wyróżnienie dla najlepszej serbskiej siatkarki 2022 roku powędrowało w ręce Tijany Bosković. Nie ma co się dziwić, atakująca i kapitan reprezentacji Serbii po raz drugi z rzędu poprowadziła swoją kadrę do mistrzostwa świata i ponownie została wybrana MVP turnieju.Najlepszym siatkarzem został Srećko Lisinac. Środkowy bloku od wielu lat znajduje się w czołówce zawodników na swojej pozycji i choć Serbowie nie zawojowali mistrzostw świata, to on prezentował bardzo dobry poziom, który widać także ostatnio w klubie. Lisinac kolejny sezon broni barw Itasu Trentino, z którym w poprzednim roku doszedł do finału Ligi Mistrzów. W nim włoska ekipa musiała uznać wyższość ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Federacja wybrała także najlepiej zapowiadających się graczy. Wśród pań wyróżnienie powędrowało w ręce Aleksandry Uzelac. 18-latka ma na swoim koncie Puchar Serbii i brązowy medal mistrzostw kraju, aktualnie broni barw OK Zeleznicar. Urodzony w 2003 roku rozgrywający Branko Kopitić został natomiast najbardziej obiecującym siatkarzem.

W trakcie gali ogłoszono również najlepsze pary plażowe. Wśród pań wyróżnienie otrzymały siostry: Nataša i Nadja Čikuć Deniz, u panów Djordje Klašnić i Lazar Kolarić.

źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę