Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kwolek: Nowe rozdanie posłuży nam wszystkim

Bartosz Kwolek: Nowe rozdanie posłuży nam wszystkim

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Udowodniłem trochę sam sobie, że taka przerwa może dać też pozytywny wydźwięk. Czy jestem głodny gry w reprezentacji? Na pewno, zawsze miło jest wystąpić w kadrze, więc zawsze się na to czeka. Cały sezon pracujesz, żeby dostać powołanie i już się nie mogę doczekać – powiedział Bartosz Kwolek. Przyjmujący znajduje się w pierwszej grupie reprezentantów, która już kilka dni temu rozpoczęła przygotowania do Ligi Narodów.

Chociaż Bartosz Kwolek w 2021 roku znalazł się w szerokim składzie reprezentacji Polski, nie brał udziału w turniejach. Przyjmujący wykorzystał przerwę i z nową energią wrócił do rywalizacji o miejsce w składzie biało-czerwonych.Wszyscy to widzieli, że rok temu nie byłem gotowy przede wszystkim fizycznie na igrzyska, większy turniej. Dwa lata temu byłem na pewno lepiej przygotowany i bardzo żałowałem, że te igrzyska nie odbyły się wtedy. Takie jest życie. Mogłem i skorzystałem z tego czasu wolnego, co było widać w pierwszej części sezonu, kiedy jeszcze nie trapiły nas aż tak bardzo te wszystkie kontuzje – przyznał Bartosz Kwolek. – Udowodniłem trochę sam sobie, że taka przerwa może dać też pozytywny wydźwięk. Czy jestem głodny gry w reprezentacji? Na pewno, zawsze miło jest wystąpić w kadrze, więc zawsze się na to czeka. Cały sezon pracujesz, żeby dostać powołanie i już się nie mogę doczekać – dodał.

Wśród powołanych do szerokiej kadry na Ligę Narodów jest aż siedmiu debiutantów, nowy jest również trener reprezentacji Polski. – Ci nowi, którzy jeszcze nie byli na kadrze seniorów, są trochę speszeni, wycofani – to normalne. Mam to już za sobą, ale też jak wchodziłem do tej kadry, to miałem obawy jak to wszystko wygląda, czy nie będą się na mnie patrzyli z ukosu, bo jestem za młody albo za słaby, ale wydaje mi si ę, że na kadrze ta 12, która jest, to ludzie, którzy wyróżniali się w lidze i teraz będą mieli okazję potrenować z jednymi z najlepszych na swoich pozycjach, gdy dojedzie reszta chłopaków. Oni tylko mogą na tym skorzystać i muszą czerpać pełnymi garściami. W ostatnich latach ta kadra była dosyć ścisła i nie było prawie żadnych nowych twarzy. To nowe rozdanie posłuży nam wszystkim – przyznał przyjmujący.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę