Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartosz Dzierżyński: My po prostu robimy swoje

Bartosz Dzierżyński: My po prostu robimy swoje

fot. tauron1liga.pl

– Te dwa tygodnie są bardzo ciężkie, mecz dosłownie co chwile, mało czasu na regenerację i odpoczynek. Wiemy, że musimy się skupić, a później będzie czas na odpoczynek i świętowanie zwycięstw. Liczymy, że będzie ich jak najwięcej – powiedział przed zaległym meczem z bydgoszczanami Bartosz Dzierżyński, libero Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Za wami wyjazdowe spotkanie przeciwko SMS-owi PZPS Spała. Daleko nie mieliście, ale trzeba przyznać, że ta najmłodsza drużyna w tabeli dość wysoko zawiesiła wam poprzeczkę.Bartosz Dzierżyński: Drużyna ze Spały kilkukrotnie pokazywała już w tym sezonie, że pomimo młodego wieku jak da im się grać, to potrafią walczyć i wygrać spotkanie. Staraliśmy się od samego początku spotkania narzucać swój rytm gry. W ostatecznym rozrachunku wyszło nam to bardzo dobrze.

Czym należałoby wytłumaczyć słabszą waszą dyspozycję w drugim secie?

– Nie słabszą lecz bardzo dobrą grę zawodników ze Spały. Dobrze zagrali w polu serwisowym. Odrzucili nas od siatki, kilka nieskończonych ataków z naszej strony wykorzystali rywale w kontrataku. Ten set ostatecznie został wygrany na korzyść SMS-u. Jak już wspominałem SMS PZPS to drużyna, która walczy i jedną partię może przegrać dość dużą ilością punktów, a na następną wyjdą dalej skoncentrowani i ją wygrają.

W sobotę zapisaliście na swoim koncie trzecie zwycięstwo z rzędu. Czy można mówić, że udało się wam w końcu ustabilizować grę?

– Liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana. Cieszymy się, że to co trenujemy przynosi nam korzyści w postaci wygranych meczów. My po prostu robimy swoje, cieszymy się z gry i wiemy, że jeden stanie za drugim. Staramy się stworzyć „team spirit”.

Na dziesięć rozegranych meczów wygraliście sześć. To chyba dobry wynik biorąc pod uwagę dość wyrównaną rywalizację w czołówce tabeli?

– Myślę, że bardzo dobry. Trenujemy bardzo ciężko, aby poprawić swoją grę, a każde zwycięstwo utwierdza nas w tym, że to co robimy jest słuszne i przynosi nam punkty, a to jest najważniejsze.

Pomału zbliżamy się do końca pierwszej części fazy zasadniczej. Czy jest już teraz jakieś spotkanie w którym uważacie, że straciliście punkty trochę na własne życzenie?

– Nie można ujmować żadnej drużynie, ponieważ skoro wygrali, to byli lepsi akurat w tym dniu. Jedynie możemy żałować kilku meczów, w których nie zebraliśmy pełnej puli. Trzeba wyciągnąć cenne wnioski i nie popełniać tych samych błędów w rundzie rewanżowej. Skupiać się na następnych, bo liga jest długa i bardzo ciężka.

Nie mieliście dużo czasu na świętowanie ostatniego zwycięstwa. Już w środę czeka was zaległe spotkanie 3. kolejki TAURON 1. Ligi z AZS AGH Kraków, a potem w niedzielę starcie z BKS Visłą Proline Bydgoszcz.

– Te dwa tygodnie są bardzo ciężkie, mecz dosłownie co chwile, mało czasu na regenerację i odpoczynek. Wiemy, że musimy się skupić, a później będzie czas na odpoczynek i świętowanie zwycięstw. Liczymy, że będzie ich jak najwięcej.

*rozmawiała Katarzyna Porębska

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę