Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Bartłomiej Piekarczyk: Wierzę, że sprawimy jakąś niespodziankę

Bartłomiej Piekarczyk: Wierzę, że sprawimy jakąś niespodziankę

fot. CEV

Reprezentacja Polski juniorek odbywa ostatnie sparingi przed mistrzostwami Europy. Polki rywalizować będą we Włoszech z Dunkami, Izraelkami oraz Turczynkami. – Siatkówka młodzieżowa może być nieprzewidywalna i najważniejsze w niej jest to, by skupić się na własnej grze – mówi przed turniejem Bartłomiej Piekarczyk, trener kadry.

Bartku, jesteśmy kilka dni przed startem mistrzostw Europy. Jak oceniasz atmosferę w drużynie?Bartłomiej Piekarczyk:Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Dziewczyny są podekscytowane i nie mogą doczekać się wyjazdu. Dziś czeka nas jeszcze drugi mecz towarzyski z Łotwą – w czwartek zagraliśmy pierwsze spotkanie, wygrane przez nas 4:0, co napawa optymizmem. Oczywiście wiemy, że nie jest to jakaś topowa drużyna, ale znalezienie sparing-partnera nie było łatwe. Niemniej, każde przetarcie przed mistrzostwami wyjdzie nam tylko na dobre. Tym bardziej, że tak jak powiedziałaś, jesteśmy już o krok od rozpoczęcia rywalizacji w czempionacie. W sobotę zrobimy krótki wieczorny trening, a w niedzielę rano czeka nas wylot do Włoch.

Dania, Izrael i Turcja – takie trio czeka na was w grupie II. Jak scharakteryzujesz waszych rywali?

– Na inaugurację naszych zmagań w mistrzostwach zagramy z Danią. Dalej czekają nas mecze z Turcją i Izraelem. Zarówno Dunki, jak i Izraelki mają w swoim składzie po dwie czy trzy zawodniczki, które potrafią grać w siatkówkę, prezentują dobry poziom i na nie będziemy musieli bardzo uważać. Natomiast Turcja to już jest naprawdę bardzo dobry zespół. Myślę, że Turczynki, Włoszki i Serbki to są te ekipy, które będą się liczyć. My wyznaczamy sobie cele po kolei i staramy się nie wybiegać za nadto do przodu. Przede wszystkim chcemy wyjść z grupy, co w teorii nie powinno być problematyczne. Potem zespoły, które awansują do kolejnej fazy trafiają od razu do półfinału, dlatego każdy kolejny mecz będzie już tym o medal. Margines błędu będzie więc minimalny, a czempionat toczyć się będzie błyskawicznie.

VNL kobiet skończył się dla reprezentacji Polski przed rundą finałową. Rozumiem, że w związku z tym skorzystasz z pomocy Martyny Czyrniańskiej?

– Martyna od początku była częścią naszego zespołu, więc jeśli tylko sytuacja wykreowała się tak, że w tym czasie nie będzie musiała być przy pierwszym zespole, to jasne jest, że jedzie z nami. Martyna jest niezwykle ważną zawodniczką naszej drużyny, dlatego dołącza do nas już dziś i mam nadzieję, że będzie mogła zagrać przynajmniej dwa sety w wieczornym sparingu z Łotwą.

Pozostając jeszcze przy składzie, to nie tak dawno wypadła z niego Julia Bińczycka. Jak poważny jest jej uraz?

– Julki jest nam bardzo szkoda, bo była mocnym punktem tej ekipy i bardzo fajnie wyglądała jej rywalizacja na pozycji z Martyną Łazowską. Julia w pewnym momencie poczuła spory ból w kości strzałkowej, zrobiliśmy szczegółowe badania i niestety okazało się, że jest to zmęczeniowe pęknięcie, które jak twierdzą nasi fizjoterapeuci, cały czas się nawarstwia. Julka ma teraz cztery tygodnie przerwy, a potem prawdopodobnie wróci już do treningów klubowych. Przykra sprawa, ale niestety są to sytuacje wliczone w sport. Cieszy nas, że dobrze radzi sobie Pola Janicka, która sprawdza się na zastępstwie.

To jakie cele stawia sobie reprezentacja Polski przed CEV ME U21?

– Na pewno chcemy wyjść z grupy. Nie chcę jednak za wcześnie wyznaczać jakichś wielkich celów, bo ten rocznik wielokrotnie ulegał niepotrzebnej presji i zbyt szybkiemu rozdawaniu medali. My na pewno chcemy zrobić dobry wynik, być zadowolonymi ze swoich występów i wrócić z poczuciem, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Musimy skupiać się na każdym meczu, bo to jest naprawdę bardzo szybki turniej. Startuje w nim tylko osiem zespołów, więc po fazie grupowej nie będzie już czasu na pomyłki. Pamiętamy z kwalifikacji w Zielonej Górze, że siatkówka młodzieżowa może być nieprzewidywalna i najważniejsze w niej jest to, by skupić się na własnej grze. Krok po kroku będziemy budować własną pewność siebie, a potem wierzę, że sprawimy jakąś niespodziankę.  

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę