Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Barbara Cembrzyńska: Będzie więcej takich zwycięstw

Barbara Cembrzyńska: Będzie więcej takich zwycięstw

– Przytrafił nam się przestój w trzecim secie. W czwartym to my byłyśmy górą i wysoko wygrałyśmy, cieszę się że mogłam uczestniczyć w tej wygranej Płomienia. Takich zwycięstw jak z SMS-em będzie więcej w naszym wykonaniu – powiedziała MVP sobotniego spotkania Barbara Cembrzyńska.

Płomień Sosnowiec wygrał trzeci mecz z rzędu w lidze. W ostatniej ligowej potyczce w pokonanym polu zostawił uczennice ze Szczyrku. – Każdemu zdarzają się drobne potknięcia i my takie zaliczyłyśmy w trzecim secie (Płomień prowadził 13:6 i przegrał tę partię w stosunku 23:25 – przyp. red.). Myślę, że ta przegrana  w trzeciej partii wpłynęła na nas mobilizująco, wysoko wygrałyśmy ostatniego seta tego spotkania. Bardzo cieszę się ze swojej postawy w tym meczu (przyjmująca zdobyła 23 punktów, miała 54% skuteczność w ataku – przyp. red.), z drugiej strony nasze rywalki bardzo dobrze zagrały w bloku, który mają wysoki. Bardzo dobrze zagrałyśmy na skrzydłach, każda z nas dobrze sobie radziła. Zdobyłyśmy dziewięć punktów w trzech spotkaniach, poza tym wygrałyśmy mecz w Pankach w Pucharze Polski. Był to dla nas bardzo udany tydzień  – powiedziała MVP meczu z SMS-em Barbara Cembrzyńska.

W najbliższą sobotę Płomień uda się na mecz do Tarnowa. – W spotkaniu przeciwko liderkom tabeli na pewno nie odpuścimy, będziemy chciały się pokazać z jak najlepszej strony. Cieszy mnie fakt, że mogłam uczestniczyć w zwycięstwie z SMS-em, na pewno takich wygranych jak z tą ekipą będzie więcej z naszej strony. Mamy bardzo wyrównany zespół i bardzo zróżnicowane zawodniczki na poszczególnych pozycjach, co daje trenerowi szeroki wachlarz możliwości. Jak widać to działa – dodała przyjmująca.

W podobnym tonie wypowiedziała się Wiktoria Nowak.Od samego początku tego spotkania byłyśmy skoncentrowane, w trzecim secie zabrakło nam koncentracji i dlatego też przegrałyśmy. Jako cała drużyna pokazałyśmy się z dobrej strony. Choć czujemy zmęczenie, to te trzy zwycięstwa powinny nas dodatkowo podbudować przed meczem w Tarnowie – zakończyła środkowa sosnowieckiej ekipy.