Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Austriaczki rozpoczęły przygotowania do kwalifikacji ME

Austriaczki rozpoczęły przygotowania do kwalifikacji ME

fot. CEV

Reprezentacja Austrii kobiet rozpoczęła zgrupowanie. Siatkarki dotarły do VIVA Sports Center w Steinbrumm, gdzie od dwóch tygodni trenowała już męska kadra tego kraju. Austriackie siatkarki pod wodzą Jana De Brandta zaczną przygotowania do kwalifikacji EuroVolley 2021. W poniedziałek drużyna przeszła testy na obecność koronawirusa, a od wtorku zaczną się zajęcia.

W tym samym ośrodku przebywa męska reprezentacja, ale treningi odbywają się w innej hali, a obie kadry są od siebie odseparowane i przebywają w innych budynkach. 

Zgrupowanie Austriaczek potrwa do 25 lipca. Mają przygotować siatkarki na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy. Kwalifikacje z udziałem Austrii, Grecji, Hiszpanii i Norwegii mają się zacząć w  połowie sierpnia, ale termin może ulec zmianie w zależności od obostrzeń związanych z pandemią w danych krajach. Być może władze CEV będą zmuszone przesunąć mecze na początek 2021 roku.

Jan De Brandt z entuzjazmem podchodzi do zgrupowania. – Naprawdę nie mogę się doczekać, aby poznać graczy i rozpocząć pracę. Pierwszy obóz szkoleniowy ma również na celu przybliżenie zespołowi mojego stylu pracy i podejścia. Mam nadzieję, że pomimo ograniczeń będziemy mogli normalnie trenować. Zrobię co w mojej mocy, aby osiągnąć swoje cele. Kwalifikacja do EuroVolley to ambitne założenie, ale postaramy się je zrealizować.

Wreszcie, nasze panie również zaczną treningi. W czasach pandemii nasza federacja chce być odpowiedzialna i zapewnić swoim graczom najlepsze i bezpieczne warunki treningowe. Dzięki Janowi De Brandtowi mamy znanego na całym świecie trenera głównego, co z kolei pociąga za sobą oczekiwania. W pierwszej fazie tego obozu treningowego kwestią będzie zapewnienie, aby zespół trenerów sprawił, że bardziej doświadczone zawodniczki szybko złapią „chemię” z młodymi reprezentantkami – powiedział Gernot Leitner, prezes Austriackiej Federacji Siatkówki (ÖVV)

To wyjątkowe uczucie, w centrum sportowym VIVA w Steinbrunn panuje szczególny duch siatkówki. Po raz pierwszy mężczyźni i kobiety są tutaj w tym samym czasie. Nowi trenerzy są bardzo zmotywowani. Ze względu na środki zapobiegające koronawirusowi opracowaliśmy plany, aby oba zespoły nie mogły się ze sobą spotykać. Bardzo zależy nam na bezpieczeństwie i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Wspaniale jest zobaczyć, jak wszyscy są zmotywowani – dodał dyrektor sportowy ÖVV Gottfried Rath.

Bardzo się cieszymy, że sport powrócił, a treningi siatkówki mogą się w końcu odbywać ponownie. Nie możemy się doczekać współpracy z nową drużyną trenerską – powiedziała przed zgrupowaniem kapitan zespołu Sophie Wallner.

Jestem naprawdę podekscytowana. W końcu nie widzieliśmy się bardzo długo. Przed kwalifikacjami do mistrzostw Europy jest jeszcze wiele do zrobienia. Jestem bardzo zmotywowana – skomentowała sytuację po przyjeździe na kadrę rozgrywająca Anna Bajde.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved