Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Argentyński talent w kręgu zainteresowań AZS-u Olsztyn

Argentyński talent w kręgu zainteresowań AZS-u Olsztyn

fot. ole.com.ar

Indykpol AZS Olsztyn szuka wzmocnień w Ameryce Południowej. Z zespołem, który zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli siatkarskiej PlusLigi, łączony jest Manuel Armoa. 20-letni przyjmujący jest uważany za jeden z większych talentów w argentyńskiej siatkówce – z dobrej strony zdążył się już pokazać m.in. na mistrzostwach świata juniorów.

Najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu jeszcze przed nami, ale w PlusLidze w najlepsze trwa już kompletowanie składów na kolejne rozgrywki. Nie inaczej jest w Olsztynie. Zespół, którego trenerem jest Argentyńczyk Javier Weber, ma być blisko pozyskania kolejnego przyjmującego.Jak podaje brazylijski portal Web Volei, polski zespół ma zasilić mierzący 198 centymetrów Manuel Armoa. To przyjmujący argentyńskiego UPCN Voley Club. 20-letni siatkarz, którego ojciec jest Kubańczykiem, w Argentynie jest uważany za spory talent. W 2019 r. z reprezentacją narodową zdobył brązowy medal mistrzostw świata kadetów. Dwa lata później został z kolei wybrany najlepszym przyjmującym mistrzostw świata juniorów, na których jego drużyna zajęła czwarte miejsce – mecz o brązowy medal przegrała z reprezentacją Polski.

Talent przyjmującego dostrzegł już selekcjoner dorosłej reprezentacji Argentyny. Marcelo Mendez powołał siatkarza do kadry na ubiegłoroczną Ligę Narodów. Armoa wystąpił m.in. w przegranym przez Argentynę 0:3 spotkaniu z Polską. Nie otrzymał jednak powołania na rozgrywane w Polsce i Słowenii mistrzostwa świata. Teraz może jeszcze lepiej poznać polskich siatkarzy. Jeśli jego transfer dojdzie do skutku, najprawdopodobniej nie będzie jedynym południowoamerykańskim wzmocnieniem Indykpolu AZS przed nowym sezonem. Do drużyny ma też bowiem dołączyć Alan Souza, atakujący reprezentacji Brazylii.

W zespole szykują się spore zmiany, bo z drużyną mają się pożegnać między innymi reprezentanci Polski – Karol Butryn i Mateusz Poręba. Na razie Indykpol AZS przedłużył natomiast umowy na przyszły sezon m.in. z rozgrywającym Joshuą Tuanigą i środkowym Szymonem Jakubiszakiem.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę