Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Wygrywając, łapiemy dużą pewność siebie

Aleksander Śliwka: Wygrywając, łapiemy dużą pewność siebie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Doskonale pamięta półfinałowe spotkanie z Amerykanami z MŚ siatkarzy 2018. Wtedy jego wejście uspokoiło grę Polaków i dało podstawę do wyrwania wygranej po tie-breaku. W czwartek 8 września wieczorem w Gliwicach gra Aleksandra Śliwki też może mieć spory wpływ na postawę biało-czerwonych w ćwierćfinale mundialu z Jankesami. Przed takimi starciami ma swoje rytuały. – Nie piję kawy i zachowuję się w określony sposób – zdradza przyjmujący reprezentacji Polski w rozmowie z polskimi dziennikarzami akredytowanymi na mundialu.

Znacie się z Amerykanami, widujecie na co dzień, są jakieś wzajemne żarty, zaczepki?Aleksander Śliwka:Mieszkamy w tym samym hotelu od początku mistrzostw, rozmawiamy z nimi, także z moimi kolegami z Zaksy, Erikiem Shojim i Davidem Smithem. Widać było u nich dużą ulgę po wygranym z trudem meczu 1/8 finału z Turkami. Po cichu przewidywaliśmy, że spotkamy się w ćwierćfinale. I wszyscy wiemy, że to spotkanie będzie bardzo wyrównane. Czasem mówi się o jednym słabszym meczu w turnieju, oni mają już go za sobą. Nie liczymy na to, że z nami będą grać poniżej swojego normalnego poziomu. Na pewno zbuduje ich dodatkowo wyjście ze stresowej sytuacji z Turcją, natomiast my, wygrywając, też łapiemy dużą pewność siebie, chociaż nie mieliśmy do tej pory meczu „na noże”. Jeśli zna się swoją wartość, nie ma znaczenia, czy wcześniej miałeś jakieś problemy w zawodach, czy nie.

Co zdecyduje o awansie?

U ośmiu drużyn, które weszły do ćwierćfinału, sportowy poziom jest bardzo wyrównany, różnice czysto siatkarskie zacierają się. Zadecydować może głowa, mentalność, czasem trochę szczęścia. Zdarza się, że dwie piłki przesądzają o wyniku meczu, mimo iż przed spotkaniem uważaliśmy, że ktoś jest zdecydowanym faworytem. Przeważyć mogą emocje.

Trener Grbić wspomina o „siatkówce totalnej”. Jak to rozumieć?

Nikoli chodzi o to, by drużyna była groźna w każdym elemencie i nie miała słabych punktów. By nie opierała się na jednej umiejętności, jak zagrywka czy atak, lecz by potrafiła przeważać w wielu aspektach i nie pozwoliła przeciwnikowi na odkrycie swoich słabszych stron. Trener dużo analizuje mecze i treningi, szuka naszych przewag i rzeczy, które możemy poprawić.

*Cały wywiad Marka Żochowskiego w serwisie sport.se.pl

źródło: sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę