Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Aleksander Śliwka: To dopiero pierwszy krok

Aleksander Śliwka: To dopiero pierwszy krok

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od wygranej 3:0 polska kadra rozpoczęła mistrzostwa świata. Biało-czerwoni nie pozwolili rywalom z Bułgarii na wygranie chociażby jednego seta. – Weszliśmy z wielką energią w ten mecz, bo długo czekaliśmy na ten turniej, a i kibice nas ponieśli swoim dopingiem. Przekazali nam wiele energii, a może i tym dopingiem zdeprymowali trochę Bułgarów, może dlatego popełnili kilka prostych błędów – mówił przyjmujący reprezentacji Polski Aleksander Śliwka.

Bułgaria nie postawiła polskiej kadrze poprzeczki zbyt wysoko. Polacy wygrali pewnie 3:0, a najszybszy był premierowy set, w którym Bułgarzy zdobyli jedynie 12 punktów.Kibice ponieśli nas do dobrej gry, siatkarze z Bułgarii popełnili wiele błędów własnych w tym pierwszym secie, przez to ten wynik też się rozjechał – mówił Aleksander Śliwka. Kolejne odsłony były bardziej wyrównane, choć nadal Polacy w kluczowych momentach kontrolowali wydarzenia na boisku. – W kolejnych partiach wiedzieliśmy, że rywale postawią nam trudne warunki, ale na szczęście zareagowaliśmy na to dobrze. Udało się wyjść obronną ręką z tego i wygrać 3:0 – podkreślił przyjmujący biało-czerwonych. Zdaje on sobie sprawę, że to dopiero początek mistrzostw świata. – To dopiero jednak pierwszy krok w naszej drodze do celu. Cieszymy się, że został on wykonany, ale nie będziemy nikogo pomijać. Kolejny mecz z Meksykiem i na pewno nie będziemy go lekceważyć – podkreślił Śliwka.

Katowicki Spodek był wypełniony kibicami, którzy bardzo wspierali reprezentantów Polski. – Weszliśmy z wielką energią w ten mecz, bo długo czekaliśmy na ten turniej, a i kibice nas ponieśli swoim dopingiem. Przekazali nam wiele energii, a może i tym dopingiem zdeprymowali trochę Bułgarów, może dlatego popełnili kilka prostych błędów. Fajnie, że reagujemy na taki doping walką i zaangażowaniem, a nie jesteśmy spięci – podsumował Aleksander Śliwka.

Teraz Polaków czeka starcie z Meksykiem, teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem w grupie C, a na zakończenie tej fazy turnieju rywalem będą Amerykanie. – Nie boimy się żadnego rywala i do każdego czujemy respekt, bo przecież jesteśmy sportowcami i rywalizujemy z nimi. Myślę, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym. A co do drużyny z Meksyku, to jest to reprezentacja, która na wielkich imprezach może nie dochodzi do strefy medalowej, czy nie osiąga jakiś sukcesów. Jednak podczas meczu ze Stanami Zjednoczonymi widziałem, że pokazuje parę fragmentów dobrej siatkówki i na pewno nie można ich lekceważyć – zapowiedział Aleksander Śliwka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę