Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Alberto Giuliani: Piąte miejsce jest tym, na co zasłużyliśmy

Alberto Giuliani: Piąte miejsce jest tym, na co zasłużyliśmy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Asseco Resovia Rzeszów zmagania w sezonie PlusLigi 2020/2021 zakończyła na 5. miejscu. Rzeszowianie w ćwierćfinale przegrali z PGE Skrą Bełchatów, a na zakończenie rozgrywek pokonali Trefla Gdańsk. – Szczerze mówiąc, myślę, że w tym sezonie wykonaliśmy dobrą robotę, biorąc pod uwagę dziwne sytuacje, które pojawiły się w trakcie sezonu. Mam tu na myśli covid, kontuzje. Ostatecznie uważam, że piąte miejsce jest dobre. Nie jest rewelacyjne, ale nie jest też złe – podsumował rozgrywki szkoleniowiec klubu z Podkarpacia Alberto Giuliani. 

Po kilku słabych sezonach, w tym niedawno zakończonym Asseco Resovia nie zaprezentowała się źle. – Ogólne wrażenie o zakończonym sezonie jest dobre, ale dla człowieka, który zajmuje się sportem, ważne jest wygrywanie za każdym razem. Szczerze mówiąc, myślę, że w tym sezonie wykonaliśmy dobrą robotę, biorąc pod uwagę dziwne sytuacje, które pojawiły się w trakcie sezonu. Mam tu na myśli covid, kontuzje. Ostatecznie uważam, że piąte miejsce jest dobre. Nie jest rewelacyjne, ale nie jest też złe – ocenił szczerze Alberto Giuliani.Marzenia o medalach zamknęła rzeszowianom PGE Skra Bełchatów, która pokonała ekipę z Podkarpacia w ćwierćfinale PlusLigi. – Myślę, że gra o medal była możliwa, ale kiedy sezon rozkręca się w listopadzie, my w lutym graliśmy bardzo dobrą siatkówkę, w tym okresie widziałem duży potencjał w tej drużynie. Nie udało nam się jednak być w najlepszej formie na fazę play-off, dlatego uważam, że  PGE Skra zasłużyła, żeby z nami wygrać, zagrała lepiej i była w lepszej formie – przyznał włoski szkoleniowiec i dodał: – Myślę, że piąte miejsce jest tym, na co zasłużyliśmy, a patrząc przez pryzmat poprzedniego sezonu, to duży krok naprzód. Celem klubu jest z roku na rok poprawiać tę lokatę. 

Teraz sezon 2020/2021 został zakończony, a z Rzeszowa dobiegają głośne nazwiska w kontekście kolejnych rozgrywek. – Staraliśmy się zbudować jak najlepszy skład na następny sezon. Sądzę, że mamy odpowiednie warunki do lepszej pracy i do osiągania lepszych wyników. Ważne jest to, że w klubie wiemy jedną rzecz. Ten pierwszy krok był łatwiejszy, ale kolejne będą trudniejsze. To jest moja koncepcja i wierzę, że w klubie myślą tak samo – mówił Alberto Giuliani.

Nie może on liczyć na wakacje, bowiem już za dwa tygodnie rozpoczyna się Siatkarska Liga Narodów, a Giuliani jest selekcjonerem Słoweńców. – Trener kadry narodowej nie ma czegoś takiego jak wakacje. Teraz wracam do Włoch, a potem od razu wyjeżdżam do Słowenii pracować z reprezentacją. W maju zaczynami Ligę Narodów w bańce, która będzie trwała cały miesiąc. Jestem szczęśliwe, lubię tę pracę, lubię pracować z chłopakami – podsumował Włoch.

źródło: AssecoResoviaTV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę