Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Alberto Giuliani: Jest kłopot z koncentracją, stabilnością, zgraniem, czuciem piłki

Alberto Giuliani: Jest kłopot z koncentracją, stabilnością, zgraniem, czuciem piłki

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Asseco Resovii i Aluronu CMC Warta Zawiercie w środę zagrają zaległe spotkanie. Obie drużyny starają się wrócić do gry po zakażeniach koronawirusem, ale na razie nie idzie im to najlepiej. – Jaki problem stanowi COViD dla drużyn, które z nim walczyły, nie trzeba tłumaczyć. Jest kłopot z koncentracją, stabilnością, zgraniem, czuciem piłki, a to pokazuje wynik drużyn, które się z nim borykały – powiedział szkoleniowiec Asseco Resovii Alberto Giuliani na łamach portalu nowiny24.pl

Przewagą siatkarzy ze stolicy Podkarpacia może być fakt, że mieli ostatnio trochę więcej czasu na trening, ale co za tym idzie – może im brakować rytmu meczowego. Rzeszowianie liczą na to, że uda im się wrócić do solidnej gry.– Jaki problem stanowi COVID dla drużyn, które z nim walczyły, nie trzeba tłumaczyć. Jest kłopot z koncentracją, stabilnością, zgraniem, czuciem piłki, a to pokazuje wynik drużyn, które się z nim borykały – wspomniał Alberto Giuliani i dodał: – Chłopaki rozumieją, że jest problem i mocno pracują, żeby jak najszybciej wrócić do dyspozycji sprzed COVID.

Szkoleniowiec Asseco Resovii nie może skorzystać z Nicolasa Szerszenia, który niestety nabawił się kontuzji mięśni brzucha. Na razie przyjmujący przebywa we Włoszech, gdzie jest pod okiem lekarzy. – Nico ma problemy z mięśniami brzucha i wróci tylko wtedy, kiedy będzie na sto procent gotowy do gry – tłumaczył Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii.

Teraz jest we Włoszech, pod okiem najlepszych specjalistów, u których leczą się czołowi sportowcy na świecie. Zapewniam, pomoże nam w tym sezonie i to w rundzie zasadniczej – zapowiedział prezes klubu z Podkarpacia.

Pojawiły się komentarze, że zespół szuka zastępstwa za Szerszenia. –  Nie zamierzam tego komentować. Plotki nie pojawiają się przypadkiem, ale gramy i wierzymy w ten zespół, który mamy – zapewnił Maciąg. Ostatni mecz rzeszowianie przegrali, musieli oni uznać wyższość Trefla Gdańsk. – Pracowaliśmy ciężko po meczu w Gdańsku i jesteśmy dobrej myśli. Chłopcy prezentują się bardzo dobrze na treningach, a ja czekam na mecz i jestem optymistą – zapowiedział prezes Asseco Resovii.

Początek starcia z Aluronem CMC Warta Zawiercie w środę o godzinie 17:30.

Cały materiał w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved