Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Adrian Staszewski opuszcza Lindemans Aalst, nowi młodzi zawodnicy w klubie

Adrian Staszewski opuszcza Lindemans Aalst, nowi młodzi zawodnicy w klubie

fot. Lindemans Aalst

Adrian Staszewski po pięciu sezonach w Lindemans Aalst zdecydował się opuścić klub i zmienić otoczenie. Doświadczony przyjmujący walnie przyczynił się do sukcesów belgijskiej ekipy, będąc nawet jej kapitanem. Do klubu dołączyli nowi, młodzi gracze. 

Klub ogłosił także kolejne transfery. Na rozegraniu występował będzie 23-letni Włoch Francesco Zoppellari. Ostatni sezon spędził on w Geovertical Geosat Lagonegro w Serie A2.  Ma za sobą już sezon w Serie A1, w Kioene Padova. W belgijskim zespole stworzy on duet rozgrywających z Seppe Van Hoyweghenem. Zoppellari ma 185 cm. wzrostu. Ma on za sobą występu w młodzieżowych kadrach Azzurrich, a także powołanie do szerokiej kadry. Klub zakontraktował także czeskiego atakującego, Matěja Šmídla. Mierzy on 207 cm. Ostatni sezon spędził w Selver Tallinn. Zakontraktowany został także młody Francuz Danny Poda. Przyjmujący ten ma zastąpić Janusza Górskiego. Poda to młodzieżowy reprezentant Francji. Ma 194 cm. wzrostu.Adrian Staszewski grał w tym klubie przez 5 sezonów i zyskał sobie w tym czasie duży szacunek kibiców, kolegów z zespołu, pracowników klubu czy sponsorów.  Przypomnijmy, że odszedł także Janusz Górski, więc jedynym Polakiem jak dotąd w Lindemans Aalst jest Jakub Rybicki. Skład zespołu został mocno odmłodzony. Jedynym doświadczonym wydaje się być jak dotąd Simon Van de Voorde, znany z Jastrzębskiego Węgla, czy krótkiego epizodu w Stoczni Szczecin.

źródło: inf. własna, lindemansaalst.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved