Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Uniwersjada: Zdecydowane zwycięstwo Polaków

Uniwersjada: Zdecydowane zwycięstwo Polaków

Akademicka reprezentacja Polski w drugim meczu rozgrywanym na uniwersjadzie w Chengdu, pokonała drużynę z Hongkongu. Biało czerwoni byli zdecydowanie lepsi od przeciwników i pewnie wygrali 3:0. Dla Polaków jest to już druga wygrana w grupie.

ZDECYDOWANA PRZEWAGA

Mecz rozpoczął się od pewnych i skutecznych rozwiązań Polaków. Już na początku seta, biało czerwoni wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Chwilę później po znakomitej serii, reprezentacja Polski prowadziła już 14:3. Do końca seta,  zawodnicy z Hongkongu nie byli w stanie przeciwstawić się naszym siatkarzom i zdobyli zaledwie 11 punktów.

W drugim secie, zdobywanie punktów nie przychodziło Polakom już tak łatwo. Mimo oporu zawodników z Hongkongu, to biało czerwoni utrzymywali prowadzenie oni od początku seta. Z akcji na akcję, polska reprezentacja grała coraz pewniej i powiększała przewagę nad przeciwnikiem. Azjaci mimo lepszej gry nie zdołali nawiązać wyrównanej walki z Polakami i przegrali tego seta do 19.

Podopieczni trenera Dariusza Luksa nie najlepiej rozpoczęli trzeciego seta. Na szczęście dobra gra zawodników z Hongkongu trwała tylko kilka akcji. Polacy najpierw doprowadzili do remisu, a następnie zaczęli budować przewagę nad przeciwnikiem. W kolejnych akcjach stało się jasne, że reprezentanci Polski pewnie zmierzają po drugie zwycięstwo na uniwersjadzie. Set zakończył się wynikiem 25:14.

Kolejny mecz Polacy rozegrają w środę, a przeciwnikiem będzie Korea Południowa. Po dwóch zwycięstwach w grupie, reprezentanci Polski mają już zapewniony awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Polska – Hongkong 3:0
(25:11, 25:19, 25:14)

Polska: Kozub (5), Sasak (3), Gierżot (21), Kogut (8), Woch (7), Poręba (9), Szymura (libero) oraz Czyżowski (2), Magnuszewski, Abramowicz (2), Krysiak (3) i Dulski (6)
Hongkong: Leung, Poon (6), Tam (12), Lam S.L., Ching, Cheung (3),  Chiu (libero) oraz Wan (1), Kwan, Au (3), Lam  Y.C. (2) i Sio (1)