Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Uniwersjada: Szybka wygrana Polaków

Uniwersjada: Szybka wygrana Polaków

Idealnie ułożył się dla, prowadzonej przez trenera Dariusza Luksa, akademickiej reprezentacji Polski początek rozgrywanej w Chengdu uniwersjady. Polacy w trzech setach pewnie pokonali Portugalię. Jedyny trudny moment mieli na początku trzeciego seta. Kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie Hongkong. Mecz zaplanowano na poniedziałkowy poranek (9:00 czasu polskiego).

W mecz lepiej weszli Polacy, po ataku Mateusza Poręby było 7:4. Polacy utrzymywali prowadzenie, a nawet sukcesywnie je powiększali (16:8), skutecznie atakowali m. in. Damian Kogut i Michał Gierżot.

Portugalczycy nie mieli argumentów, aby nawiązać walkę z lepiej dysponowanym w każdym względzie rywalem. Polacy podbijali większość ich ataków, wyprowadzali skuteczne kontrataki, a pod siatką czujny był Poręba. W polu zagrywki dłuższą chwilę spędził Dawid Woch (19:8). Atak Kewina Sasaka dał już wynik 21:9. Jednostronnego seta zakończył mocnym atakiem Dawid Dulski.

Dominacja biało-czerwonych

Drugiego seta lepiej zaczęli rywale (2:0), ale biało-czerwoni szybko wyrównali, a po ataku Gierżota prowadzili jednym oczkiem. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, gdy bardzo dobra zagrywka Damiana Koguta pozwoliła Polakom odskoczyć na 14:9.  Podopieczni Dariusza Luksa przejęli kontrolę nad wydarzeniami, po atakach Mateusza Poręby było już 18;11.  Przy stanie 24:15 Polacy mieli piłki setowe po błędzie rywali, a po chwili znakomity atak Dulskiego zakończył zmagania w tej części meczu.

Polacy znakomicie weszli w trzeciego seta, udany blok i kontratak dał im już wynik 4:1. Znakomity serwis Michała Gierżota sprawił, że zrobiło się już 8:3. Portugalia w pewnym momencie zerwała się do walki, wyrównała dzięki grze w obronie i na kontrze na 9:9, wykorzystała także moment przestoju rywali.  Polacy kompletnie stanęli i w efekcie przegrywali 9:11. Wyrównali przy zagrywce Łukasza Kozuba, a wkrótce odskoczyli już na 17:14. po udanym bloku było już 21:16. Blok dał Polakom piłki meczowe (24:19). Mecz, podobnie jak dwa poprzednie sety zakończył Dawid Dulski.

Portugalia – Polska 0:3
(12:25, 15:25, 20:25)

Portugalia: Teixeira (15 pkt.), Peixoto (5), Da Cruz (3), Braga (4), Conceicao (3), Fonseca (1), Nogueira Gomes (libero) oraz Campos i Nogueira Neves
Polska: Kozub (2), Sasak (8), Gierżot (16), Kogut (6), Woch (6), Poręba (8), Szymura (libero) oraz Czyżowski, Magnuszewski, Abramowicz, Krysiak (1) i Dulski (8)