Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS zgodnie z planem wygrał z Legionovią, niespodzianka w Węgrowie

I liga K: LOS zgodnie z planem wygrał z Legionovią, niespodzianka w Węgrowie

Lider tabeli zgodnie z planem wygrał z Legionovią. Do niespodzianki doszło w Węgrowie, gdzie tamtejsza Nike wygrała z BASe-m Białystok. Trzy punkty do swojego konta dopisały drużyny z Jarosławia oraz z Imielina.

JAROSŁAWIANKI NA ZWYCIĘSKIEJ ŚCIEŻCE

O pierwszej partii spotkania gospodynie będąc chciały jak najszybciej zapomnieć. Przyjezdne od samego początku meczu narzuciły swój styl gry, prowadziły 4, 2, następnie 9:3. Ekipa znad Sanu seriami traciła punkty, przegrywała 6:17. Ta partia zakończyła się zwycięstwem zespołu gości w stosunku 25:11.

W drugiej odsłoni meczu gra falowała, raz jedna a raz druga drużyna zdobywała prowadzenie po czym je traciła. Jarosławianki przejęły inicjatywę przy stanie 15:15. Zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (22:17), której nie oddały  do końca seta. W kolejnych dwóch setach SAN-Pajda dominował na boisku i rozstrzygnął te sety na swoją korzyść. W jego szeregach z dobrej strony pokazała się Rezija Mazure-Mago oraz Katarzyna Saj. Obie te zawodniczki miały duży wkład w odniesienie zwycięstwa gospodyń.

SAN-Pajda Jarosław – Karpaty – PANS Krosno 3:1
(11:25, 25:19, 25:21, 25:13)

SAN-Pajda: Mazure-Mago, Saj, Andrzejewska, Zięba, Stepko, Papszun, Machowska (libero) oraz Łubianka, Magierowska, Grzelak,
Karpaty: Bogdanowicz, Klisiak, Szczelokowa, Kuczyńska, Jankowska, Bartczak, Dąbrowska (libero) oraz Legień, Aleksandra Hochołowska

LIDER ZGODNIE Z PLANEM WYGRAŁ W LEGIONOWIE

Nie zwalnia tempa lider tabeli, ekipa ECO Harpoon LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego w derbach Mazowsza pewnie wygrały z Legionovią 3:0.  Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Gospodynie były bezradne, ani przez moment nie potrafiły zbliży się do swoich rywalek  w dwóch pierwszych setach i wyraźnie je przegrały. Nieco więcej walki było w ostatniej partii spotkania, w której Legionovia prowadziła 15:12. Na więcej miejscowej drużyny nie było stać, przegrała ona tę część meczu w stosunku 22:25.

MVP: Matylda Grabowska

LTS Legionovia Legionowo – ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(13:25, 16:25, 22:25)

Legionovia: Szmelter, Bagrowska,Duda, Mikołajczyk, Diana Dąbrowska, Daca Łuszczyńska (libero) oraz Olszowiec, Łabanowska, Wieczorkowska
LOS: Sidor, Filipek, Plaga, Grabowska, Kowalczyk, Budnik, Bodasińska (libero) oraz Bolińska, Stachowiak

WĘGROWSKA NIESPODZIANKA

Z meczu na mecz coraz lepiej spisuje się Nike Węgrów. Węgrowianki wygrały z wyżej notowanym BAS-em 3:0. W pierwszej partii przyjezdne prowadziły 7:2 oraz 14:11. Pierwszą partię przegrały na własne życzenie. W kolejnych dwóch setach Nike poszła za ciosem, rozstrzygnęła tę partię na własną korzyść i dopisała do swojego konta cenne trzy punkty.

MVP: Oliwia Jankowska.

PMKS Nike Węgrów – BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0
(25:23, 25:21, 25:17)

Nike: Michałek, Surlit, Piszcz, Godlewska, Waszyńska, Jankowska, Dutkiewicz (libero) oraz Orzyłowska, Karolina Hochołowska
BAS: Ociepa, Mennecozzi, Wojciechowska, Szymańska, Niedźwiecka, Papszun, Szmigielska (libero) oraz Kempfi, Sokolińska, Biała, Kuriata

MKS COPCO IMIELIN PRZERWAŁ SERIĘ PORAŻEK

Beniaminek wygrał 3:0 z Trans-Ann Płomień Sosnowiec. Przyjezdne pomimo porażki dzielnie walczyły w całym spotkaniu. Nie wystarczyło to na dobrze dysponowany zespół z Imielina. W lepszych nastrojach przerwę świąteczno – noworoczną spędzą siatkarki MKS-u, które wspięły się na trzecie miejsce w tabeli.

MVP: Karolina Śmietana

MKS Copco Imielin – Trans-Anna Płomień Sosnowiec 3:0
(26:24, 25:19, 25:20)

MKS: Mackiewicz, Mroczek, Wardęga Pustelnik, Śmietana, Bodzęta (libero) oraz Łebek, Wątroba, Zawadzka (libero)
Płomień: Kaczmarzyk, Karnicka, Cur-Słomka, Borawska,  Laszczyk , Poreda, Samul (libero) oraz Milkowska, Bagniak,  Ropela-Puzdrowska (libero)