Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS i MKS awansowały do turnieju finałowego

I liga K: LOS i MKS awansowały do turnieju finałowego

Beniaminek z Imielina wygrał 3:0 z Nike Węgrów, a LOS Nowy Dwór Mazowiecki po raz drugi okazał się być lepszy od zespołu z Legionowa. Obie drużyny zapewniły sobie grę w turnieju finałowym.

NIE ZMARNOWAŁY SZANSY

Mecz udanie otworzyły siatkarki z Mazowsza, lepiej zagrały na siatce, prowadziły 13:9. Z biegiem czasu gospodynie punktowały w bloku, odrzuciły od siatki swoje rywalki. Na efekty ich dobrej gry nie trzeba było zbyt długo czekać. Po ataki Angeli Mroczek doszło do renius 15:15. W końcówce przy stanie 22:22 w polu zagrywki zameldowała się Patrycja Wardęga. Dzięki niej gospodynie prowadziły 24:22. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Marta Jędrysik.

W secie numer dwa prowadzący zmieniał się, do stanu po 10 trwała w miarę wyrównana gra. Wówczas w polu zagrywki pojawiła się Angela Mroczek, dzięki niej gospodynie zbudowały sobie trzypunktową przewagę (13:10). Węgrowianki odpowiedziały zagrywkami Karoliny Hochołowskiej doszło do kolejnego remisu (13:13). Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszcza, trwała zacięta gra. Zawodniczki beniaminka postawiły szczelny blok, odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty (19:16). W końcówce z dobrej strony pokazała się Sandra Łebek. Zameldowała się w polu zagrywki przy stanie 20:17 i pozostała w nim do końca seta. Przyjezdne odbijały się od bloku swoich rywalek niczym od ściany. Atak Angeli Mroczek zakończył tego set.

W ostatnim akcie tego meczu do stanu po 5 trwała wyrównana gra. Słabe przyjęcie oraz błędy w przyjęciu sprawiły, że MKS prowadził 8:6. Po raz kolejny przy serii zagrywek Sandry Łebek węgrowianki stanęły w miejscu, straciły pięć punktów z rzędu, przegrywały 6:13. W grze Nike szwankowało przyjęcie. Nie do zatrzymania była Natalia Szmajduch. Po tym jak punkt w ataku zdobyła Natalia Pustelnik było 20:12. W końcówce zespół gości dzięki Oliwii Jankowskiej i Jagodzie Michałek zbliżyły się na cztery punkty, przegrywały 16:20. Blok Natalii Szmajduch zakończył ten mecz.

MVP: Natalia Szmajduch

MKS Copco Imielin – Nike Węgrów 3:0
(25:23, 25:17, 25:19)

Stan rywalizacji play-off do dwóch zwycięstw: 2-0 dla MKS

MKS: Łebek (2), Mackiewicz (6), Mroczek (12), Wardęga (9), Pustelnik (11), Szmajduch (14), Bodzęta (libero) oraz Śmietan, Jędrysik (2)
Nike: Michałek (5), Surlit (6), Piszcz, Godlewska (8), Waszyńska (13), Jankowska (8), Dutkiewicz (libero) oraz Karolina Hochołowska, Głodzińska (2), Orzyłowska (2), Wiśniewska (libero)

STANĘŁY NA  WYSOKOŚCI ZADANIA

Los Nowy Dwór Mazowiecki w pierwszym secie spotkania dominował na boisku. Na początku prowadził 6:2, gospodynie były bezradne seriami traciły punkty. Nie do zatrzymania w ataku była Agata Plaga. Przy stanie 8:12 gospodynie straciły siedem punktów z rzędu przegrywały 8:19. Ta jednostronna partia spotkania zakończyła się wysokim zwycięstwie LOS-u w stosunku 25:11.

W drugiej partii meczu do stanu po 10 toczyła się wyrównana gra, następnie gospodynie odskoczyły na trzy punkty (13:10). Trener gości wziął przerwę na żądanie, dokonał roszad w składzie, posunięcia te nic nie zmieniły w grze jego drużyny. Miejscowe siatkarki powiększyły przewagę do czterech punktów (19:15), po czym stanęły w miejscu doszło do remisu 19:19. O tym kto wygra tę część rywalizacji musiała decydować gra na przewagi. Lepsze po raz drugi okazały się zawodniczki gości, które wygrały 26:24.

Nie zrażone takim obrotem sprawy siatkarki z Legionowa na początku trzeciej odsłony spotkania prowadziły 7:4. Ich radość nie trwała zbyt długo doszło do ośmiu po 8. Od tego momentu do stanu po 16 toczyła się gra punkt za punkt. Wówczas do głosu doszły podopieczne Grzegorza Kowalczyka. W jednym ustawieniu zdobyły sześć punktów z rzędu, prowadziły 22:16, a następnie 24:17. Nowodworzanki nie zdołały odrobić strat, wysoko przegrały tego seta.

W ostatnim secie meczu legionowianki poszły za ciosem w jednym ustawieniu zdobyły osiem punktów, prowadziły 12:4. Gospodynie do stanu 19:12 kontrolowały boiskowe wydarzenia, po czym stanęły w miejscu. Ich niemoc wykorzystały przyjezdne. Przy stanie 21:17 zdobyły siedem punktów z rzędu, odwróciły losy tej części gry i wygrały ją 25:22. Tym samym zapewniły sobie grę w turnieju finałowym.

MVP: Agata Plaga

LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3
(11:25, 24:26, 25:18,

Stan rywalizacji play-off do dwóch zwycięstw: 2:0 dla LOS-u

Legionovia: Bagrowska, Duda, Mikołajczyk, Jaworska-Nowak, Górecka, Daca, Kulig (libero) oraz Diana Dąbrowska, Gajewska, Milun, Szmeter
LOS: Filipek, Plaga, Stachowiak, Grabowska, Kowalczyk, Budnik, Bodasińska (libero) oraz Sidor, Bolińska, Bąkiewicz