Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Startuje turniej finałowy I ligi kobiet. Kto awansuje do TAURON Ligi?

Startuje turniej finałowy I ligi kobiet. Kto awansuje do TAURON Ligi?

fot. Michał Szymański

Już w najbliższy piątek rusza turniej finałowy o prawo gry w przyszłym sezonie w TAURON Lidze. O awans będą mierzyć się: ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Sokół & Hagric Mogilno, Enea Klub Siatkarski Piła, MKS Copco Imielin. Spotkania zostaną rozegrane między 26 a 28 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

KTO UZYSKAŁ AWANS Z ĆWIERĆFINAŁÓW?

System rozgrywania fazy play-off w I lidze kobiet różnił się od tego, który obowiązywał w TAURON Lidze. Po rundzie zasadniczej tradycyjnie zostały rozegrane ćwierćfinały na podobnej zasadzie jak w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli 1. zespół mierzył się z 8., 2-7, 3-6 i 4-5. Kto wygrał 2 mecze w tej fazie play-off, automatycznie awansował do turnieju finałowego. Zagrają w nim cztery najlepsze drużyny po ćwierćfinałach. Gospodarzem tych rozgrywek został Nowy Dwór Mazowiecki

Jako pierwszy awans uzyskał KS Enea Piła, który potrzebował tylko dwóch spotkań, aby wyeliminować z dalszej gry KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. Do pilanek dołączyły zespoły: z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz z Imielina, które też wygrały oba mecze w rywalizacji ćwierćfinałowej. Co ciekawe drużyna MKS Copco Imielin zajmowała po rundzie zasadniczej 5. lokatę i była beniaminkiem tegorocznej I ligi kobiet. W ćwierćfinale pokonała zespół Nike Węgrów, który zajął 4. miejsce po pierwszej fazie. To duży sukces dla tej drużyny. Z kolei gospodarz turnieju finałowego nie miał większych problemów w meczach z 8. Legionovią Legionowo. Najdłużej rywalizacja toczyła się w parze Sokół&Hagric Mogilno – SAN-Pajda Jarosław. Tu potrzebne były aż 3 spotkania. W trzecim decydującym starciu 3:0 zwyciężył zespół z Mogilna i to one jako czwarte przypieczętowały awans do rozgrywki finałowej.

ZASADY TURNIEJU FINAŁOWEGO

Rozgrywki rozpoczną się w piątek 26.04 i potrwają do niedzieli 28.04. Każdego dnia kibice będą mogli oglądać po dwa spotkania – w piątek i sobotę o g. 17:00 i g. 20:00 oraz w niedzielę o g. 14:00 i 17:00. Rywalizacja odbywać się będzie systemem „każdy z każdym”, czyli wszystkie zespoły rozegrają po trzy mecze. Drużyny zostały rozstawione zgodnie z zajętym miejscem w tabeli po fazie zasadniczej. Warto podkreślić, że w turnieju obowiązywać będzie inna punktacja niż zwykle: 2 punkty za wygranie meczu, 1 punkt za przegrane spotkanie i 0 punktów za przegranie meczu walkowerem. Zespół, który po całym turnieju finałowym zdobędzie najwięcej punktów będzie miał prawo do występów na parkietach Tauron Ligi w sezonie 2024/2025 i jednocześnie zostanie mistrzem I ligi kobiet.

Dodajmy, że w trakcie turnieju będzie prowadzona video-weryfikacja, czyli system challenge, znany z rozgrywek zarówno TAURON Ligi, jak i PlusLigi. PZPS poinformował dziś na swojej stronie internetowej, że zostanie przeprowadzona transmisja z całego turnieju rozrywanego w Nowym Dworze Mazowieckim. Kibice będą mogli obejrzeć wszystkie spotkania na oficjalnym kanale YouTube Polskiej Siatkówki.

Harmonogram turnieju finałowego I ligi kobiet:

26 kwietnia, piątek

17:00 ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki – MKS COPCO Imielin

20:00 Sokół & Hagric Mogilno – Enea Klub Siatkarski Piłka

27 kwietnia, sobota

17:00 ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Enea Klub Siatkarski Piłka

20:00 MKS COPCO Imielin – Sokół & Hagric Mogilno

28 kwietnia, niedziela

14:00 Enea Klub Siatkarski Piłka – MKS COPCO Imielin

17:00 ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół & Hagric Mogilno

Zobacz również:
Wyniki i terminarz spotkań I ligi kobiet

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved