Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Szperlak: Pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce oceniam dobrze

Zuzanna Szperlak: Pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce oceniam dobrze

fot. MKS Kalisz

– Jeszcze w juniorskiej siatkówce dużo dobrego słyszałam o MKS-ie Kalisz i ostatecznie zdecydowałam się przyjść właśnie tutaj. W klubie dobrze mi się pracuje, dogaduje się z trenerami. Myślę, że jak na pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce było w miarę okej. Miałam dużą szansę szkolić się u boku bardzo doświadczonych zawodniczek, dzięki temu, małymi krokami, zdobywając swoje własne doświadczenie – przyznała Zuzanna Szperlak. To kolejna z cyklu rozmów Jacka Pasińskiego z jego podopiecznymi.

Jacek Pasiński: Zuzanna Szperlak zostaje w Kaliszu na następny sezon, bardzo się z tego cieszymy, kibice chyba też. Jak oceniasz poprzedni sezon?Zuzanna Szperlak: – Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru. Jeszcze w juniorskiej siatkówce dużo dobrego słyszałam o MKS-ie Kalisz i ostatecznie zdecydowałam się przyjść właśnie tutaj. W klubie dobrze mi się pracuje, dogaduje się z trenerami. Myślę, że jak na pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce było w miarę okej. Miałam dużą szansę szkolić się u boku bardzo doświadczonych zawodniczek, dzięki temu, małymi krokami, zdobywając swoje własne doświadczenie. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie jeszcze lepiej.

Jak odnalazłaś się w czasie kwarantanny spowodowanej pandemią?

– Na początku, nie ukrywam, było bardzo trudno z powodu wszystkich ograniczeń. Z drugiej strony bardzo się cieszyłam, ponieważ w trakcie sezonu nie było okazji na spędzenie dłuższego czasu z rodziną. Właściwie od 13. roku życia większość czasu spędzam poza domem, więc wykorzystałam ten okres właśnie w taki sposób. Później jakoś to wszystko weszło w nawyk i przyzwyczaiłam się do sytuacji. Dodatkowo cały czas ćwiczyłam, chociaż oczywiście to nie jest to samo co na siłowni, ale dawałam sobie radę. Ostatnio cały czas chodzę na „plażówkę” i tam trenuję.

Przygotowujesz się na Ligę Letnią?

– Wiem, właśnie dlatego próbuję grać, między innymi razem z Magdą Stysiak. Byłam na kilku treningach u jej brata, Tomka Stysiaka, który pracuje z mniejszymi dziećmi w Wieluniu. Teraz jestem u swojego chłopaka i gram tam właśnie z nim, Patrykiem Foltynowiczem grającym w I lidze i przyszłą szwagierką. Ostatnio grając w parze z Magdą wygrałyśmy mecz, więc cały czas staram się rywalizować z innymi.

Wiesz mniej więcej jak zespół będzie wyglądał, jak oceniasz jego potencjał i swoją osobę wśród tych zawodniczek, które znasz?

– Ten sezon może być naprawdę dobry. Możemy sprawić dużo niespodzianek, ponieważ zespół będzie młody, z większością zawodniczek się znam, albo je kojarzę. Co do mojej pozycji w zespole, to trener będzie to oceniał, ale myślę, że będzie dobrze.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę