Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zmiany w Olsztynie – rozgrywający odchodzi, rozgrywający przychodzi

Zmiany w Olsztynie – rozgrywający odchodzi, rozgrywający przychodzi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wiemy już, że z olsztyńskim klubem pożegna się Tomasz Kowalski. Rozgrywający przyszedł do Indykpolu AZS z MKS-u Będzin i spędził w klubie jeden sezon. – Byłem bardzo zadowolony z tej propozycji ze względu i na samo miasto i na zespół, jaki został tutaj stworzony. Cieszę się, że będę mógł walczyć o wyższe cele. Nie będzie wielką kurtuazją, jeżeli powiem, że chcemy wygrywać w każdym meczu – mówił przychodząc do AZS-u Kowalski. Teraz czas na nowe wyzwania w karierze rozgrywającego.

Nie czekaliśmy długo z poznaniem nowego „sypacza” w olsztyńskiej ekipie. Klub ogłosił, że podpisał kontrakt z Przemysławem Stępniem.Stępień przyjdzie do zespołu z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W poprzednim klubie ambitny zawodnik znakomicie uzupełniał się z kapitanem ZAKSY – Benjaminem Toniuttim. Stępień na boisku pojawiał się nie tylko zadaniowo, swoją ciężką praca podczas treningów zyskał zaufanie szkoleniowców, bezbłędnie wykorzystując otrzymane szanse. Dwa sezony zawodnika w barwach ZAKSY były dla rozgrywającego złotymi, w tym czasie z kędzierzyńskim zespołem sięgnął po wszystkie trofea, jakie można było zdobyć na ligowym podwórku (mistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski – w 2019 roku).

– Rozmowy z olsztyńskim klubem przebiegły dosyć sprawnie – przyznaje Przemysław Stępień. – Nasza drużyna będzie młoda z bardzo doświadczonym trenerem. To właśnie współpraca z trenerem Danielem Castellanim była jednym z powodów, dla których wybrałem Indykpol AZS Olsztyn. 

Co czuje rozgrywający Indykpolu AZS z powodu powrotu na Warmię i Mazury? – Czuje się bardzo dobrze i nie mogę doczekać się nadchodzącego sezonu. Pochodzę z Iławy, miasta oddalonego ok. 70 kilometrów od Olsztyna, dlatego można powiedzieć, że wracam w swoje rodzinne strony – stwierdził sam zawodnik.

– Myślę, że Przemek będzie chciał się pokazać kibicom z jak najlepszej strony. Pochodzi z naszego regionu, miasta partnerskiego – Iławy. Jest zawodnikiem mającym doświadczenie gry o najwyższe cele w Polsce oraz europejskich pucharach. Przemek będzie ważnym elementem naszej drużyny  – stwierdza Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.-

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved