Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zmiany w Jastrzębskim Węglu – z klubu odchodzi ośmiu zawodników i trener

Zmiany w Jastrzębskim Węglu – z klubu odchodzi ośmiu zawodników i trener

fot. Klaudia Piwowarczyk

Spore zmiany kadrowe po sezonie 2019/2020 dotknęły klub z Jastrzębia-Zdroju. Jak oficjalnie poinformowano z dniem 31 maja 2020 roku Jastrzębski Węgiel kończy współpracę z ośmioma zawodnikami oraz dotychczasowym trenerem pierwszego zespołu- Slobodanem Kovacem. Nazwiska nowych zawodników oraz następce Kovaca klub ma zaprezentować w czerwcu.

Z ostatnim dniem maja 2020 r. wygasają kontrakty: Dawida Konarskiego, Juliena Lyneela, Christiana Fromma, Piotra Haina, Grahama Vigrassa, Dominika Depowskiego, Pawła Ruska oraz Arturo Iglesiasa. Ponadto, w Jastrzębskim Węglu końca dobiegła również misja trenera Slobodana Kovacia. W przypadku wyżej wymienionych zawodników oraz trenera klub podjął decyzję o nieprzedłużaniu umów na kolejny sezon. Współpracę z klubem zakończył również fizjoterapeuta Rafał Majchrzak.– Pragnę serdecznie podziękować panu trenerowi, członkowi sztabu szkoleniowego oraz wszystkim zawodnikom za wykonaną pracę na rzecz naszego klubu. Większość z nich miała znaczący udział w wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski w sezonie 2018/19, część z nich była gwiazdami zespołu, inni zaś stanowili wielką wartość w budowaniu dobrej atmosfery w szatni. Każdy z nich zostanie zapamiętany dzięki wielu dobrym występom, jak chociażby w minionym sezonie w Lidze Mistrzów. Dziękuję za zaangażowanie i emocje, jakich dostarczyli nam reprezentując barwy Jastrzębskiego Węgla – podkreśla Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla.

Ruchy kadrowe w zespole są znaczące, ale tak czasem bywa. Nowa rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować każe nam budować zespół na nowy sezon ostrożnie, w sposób wyważony, aczkolwiek ambitnie. Jastrzębski Węgiel jak zawsze wysoko zawiesza sobie poprzeczkę i nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie. Znów chcemy powalczyć o najwyższe cele. Wkrótce, za pośrednictwem naszych oficjalnych kanałów informacyjnych poznają państwo pełny kształt sztabu szkoleniowego oraz drużyny na nowy sezon – dodaje szef zarządu  klubu z Jastrzębia-Zdroju.

Dodajmy, że jeśli chodzi o zawodników to ważne umowy z Jastrzębskim Węglem na kolejny sezon mają: Jakub Popiwczak, Lukas Kampa, Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Michał Szalacha oraz Jakub Bucki. Nazwiska nowych zawodników oraz pierwszego trenera klub zaprezentuje w czerwcu.

Zobacz również:
Karuzela PlusLigi w sezonie 2020/2021

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved