Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zespół z Tarnowa wygrał turniej w Białymstoku

Zespół z Tarnowa wygrał turniej w Białymstoku

fot. Bianka Sawoniuk

W miniony weekend w Białymstoku odbył się Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. Wzięły w nim udział dwa zespoły TAURON Ligi – ŁKS Commercecon Łódź i Grupa Azoty Akademia Tarnowska – oraz reprezentujące I ligą kobiet siatkarki BAS Białystok. Najlepsze okazały się siatkarki z Tarnowa, które pokonały 3:0 gospodynie oraz 3:2 mistrzynie Polski.

Zmagania w Białymstoku zainaugurował mecz Grupy Azoty Akademii Tarnowskiej z BAS-em Białystok. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Wojtowicza wygrała 3:0. Szkoleniowcy obu drużyn zdecydowali się na rozegranie dodatkowej partii, w której również zwyciężyły zawodniczki z Tarnowa.

Drugiego dnia zagrały ze sobą ekipy z TAURON Ligi – ŁKS Commercecon i Akademia Tarnowska. Wyniki poszczególnych partii, poza trzecim setem wygranym wysoko przez Łódzkie Wiewióry, rozstrzygały się po wyrównanej walce na przewagi. W tie-breaku wygrały tarnowianki i to one cieszyły się ze zwycięstwa w meczu, a także całym turnieju.

W zespole ŁKS Commercecon Łódź 23 punkty zdobyła Amanda Campos, 22 dołożyła Julita Piasecka, a 20 Aleksandra Gryka. Wśród tarnowianek najwięcej punktów wywalczyła Danijela Dżaković. Reprezentantka Czarnogóry zdobyła 20 „oczek”. Po 11 punktów dołożyły Natasha Calkins oraz Wiktoria Szumera.

W niedzielę odbył się mecz pomiędzy ŁKS Commercecon Łódź i BAS Białystok. Gospodynie, z wyjątkiem czwartego seta, postawiły się mistrzowi Polski. Obaj szkoleniowcy rotowali składami, więc na boisku miały okazję pojawić się wszystkie zawodniczki. W ekipie mistrzyń Polski 25 punktów zdobyła Julita Piasecka. 15 „oczek” zapisała na swoim koncie Aleksandra Dudek, zaś 14 Anastasiia Hryshchuk.

W drużynie z Białegostoku najwięcej punktów wywalczyła Maja Szymańska (15), a po 8 dołożyły Julia Papszun, Paulina Niedźwiedzka i Anna Wojciechowska.

Grupa Azoty Akademia Tarnowska – BAS Białystok 3:0

ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Akademia Tarnowska 2:3
(23:25, 29:27, 25:14, 24:26, 14:16)

ŁKS Commercecon Łódź – BAS Białystok 3:1
(25:23, 22:25, 25:20, 25:15)

źródło: inf. własna, lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved