Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zamieszanie wokół rozstania Piotra Łukasika z Czarnymi

Zamieszanie wokół rozstania Piotra Łukasika z Czarnymi

fot. Klaudia Piwowarczyk

W środę polska klubowa siatkówka ponownie trafiła na usta całego kraju. Tym razem powodem takiego stanu rzeczy był post zamieszony przez klub Cerrad Czarni Radom w mediach społecznościowych, w którym oznajmiano rozstanie się z zawodnikiem Piotrem Łukasikiem. Do sprawy w rozmowie z portalem TVP Sport odnieśli się Dariusz Fryszkowski, prezes radomskiego klubu, i Piotr Adamski, szef agencji menedżerskiej, z którą współpracuje siatkarz.

Przypomnijmy, że na Facebooku klub napisał: – Dziękujemy Piotrek za reprezentowanie barw naszego klubu w ostatnim sezonie.  Piotr Łukasik skomentował to hasłem: – Dziękuję za informację. Wymiana na linii klub-zawodnik „rozgrzała” internet. W sieci zaroiło się od komentarzy oceniających sytuację. Klub w czwartek wydał oświadczenie:Kontrakt siatkarza Piotra Łukasika z klubem WKS Czarni Radom S.A., podpisany został przed sezonem 2022/2023 w ramach rozgrywek PlusLigi mężczyzn na okres jednego sezonu. Umowa wygasa z dniem 30 czerwca 2023 roku. W kwietniu obecnego roku klub prowadził rozmowy o ewentualnej, dalszej współpracy, jednak obie strony nie doszły do porozumienia. Przedstawiciel agencji managerskiej Kaman Sport Management, w osobie Pana Jakuba Peszko, został poinformowany, że klub nie przedłuży kontraktu o kolejny sezon.

Pragnę również dodać, że wszystkie informacje prasowe przygotowywane przez dział medialny naszego klubu, którymi zarządza Adam Kurasiewicz, wcześniej podlegają akceptacji zarówno mojej osoby, jak również Zarządu Stowarzyszenia Czarni Radom. O wszystkim również przed oficjalną publikacją poinformowany został siatkarz, który zaakceptował grafikę.

Uważam, że klub nie ma w tej kwestii sobie nic do zarzucenia.

Dariusz Fryszkowski

Diennikarze TVP Sport skontaktowali się z prezesem Fryszkowskim po publikacji oświadczenia, by zapytać o sytuację. – Nie wiem skąd to zamieszanie. Jest to dla mnie wielka niespodzianka. Na początku myślałem, że to żart. Piotr Łukasik jest dwunastym zawodnikiem, z którym rozstajemy się po tym sezonie, zostawiamy w klubie tylko dwóch graczy. Wszystkich innych żegnaliśmy w ten sam sposób – zaznaczył Dariusz Fryszkowski. 

Adam Kurasiewicz, który zajmuje się u nas mediami, informował każdego siatkarza o grafikach i prosił o kilka słów na koniec współpracy. Piotrek nie chciał udzielić komentarza. Po jakimś czasie Adam wysłał więc do mnie post do akceptacji, co też uczyniłem. Chcieliśmy sprawę zakończyć i ogłaszać nowych zawodników – wyjaśnił prezes Cerrad Czarnych Radom.

Okazuje się, że rozmowy na temat dalszej współpracy nie były prowadzone z zawodnikiem, lecz z jego agencją menedżerską. – W obecnych czasach nie ma bezpośrednich rozmów z zawodnikami na temat kontraktów, gracze przekierowują te sprawy do menedżerów i to z nimi ustala się szczegóły. W ostatniej rozmowie z Jakubem Peszko, agentem zawodnika, miesiąc temu jasno powiedziałem, że nie ma woli Rady Nadzorczej w kwestii przedłużenia umowy z Piotrem Łukasikiem. Sprawę uważałem za zakończoną, choć przyznaję, że dwa miesiące temu faktycznie toczyły się między nami rozmowy o ewentualnej dalszej współpracy. Ostatecznie przekazałem jednak odmowną decyzję menedżerowi i uznałem sprawę za zakończoną – dodał prezes.

Co na temat sprawy uważa Piotr Adamski, zarządzający agencją Kaman Sport Management? – Z naszej strony nie chcemy ciągnąć wielkiego konfliktu z klubem z Radomia. Co jest w tej sprawie najważniejsze to to, że Piotrek przez swój wpis chciał zaznaczyć, że nikt z klubu bezpośrednio się z nim nie skontaktował. Cywilna odwaga wymaga tego, by podziękować pracownikowi za poświęcony czas. Nikt do niego nie zadzwonił, nikt nie powiedział mu prosto w twarz, że klub nie jest zainteresowany przedłużeniem umowy. A tylko o to mu chodziło – zdradził menedżer.

* więcej w serwisie sport.tvp.pl

 

 

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę