Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Z PlusLigi do ligi japońskiej. Brazylijczyk oficjalnie w nowym klubie

Z PlusLigi do ligi japońskiej. Brazylijczyk oficjalnie w nowym klubie

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sezonie 2024/2025 liga japońska będzie jeszcze ciekawsza, a to wszystko za sprawą transferów dokonywanych przez tamtejsze kluby. Kolejnym zawodnikiem, który w nadchodzących rozgrywkach przeniesie się do kraju kwitnącej wiśni jest Alan Souza. Brazylijczyk zasili szeregi Toray Arrows. 

nowy kierunek

Poszerzenie ligi japońskiej i zwiększenie limitów obcokrajowców spowodowało, że japońskie kluby stały się istotnymi graczami na rynku transferowym. W kolejnym sezonie do Japonii przeniesie się także Alan Souza. Atakujący ostatni sezon spędził w plusligowym Indykpolu AZS-ie Olsztyn. Brazylijczyk był filarem olsztyńskiego zespołu, wystąpił w trzydziestu trzech meczach i zdobył sześćset dwadzieścia trzy punkty, co uplasowało go na czele rankingu najlepiej punktujących zawodników PlusLigi.

Po zakończonym sezonie Alan Souza zdecydował się na zmianę klubu i już wiadomo, że po zakończeniu sezonu kadrowego przeniesie się do japońskiego Toray Arrows, który w minionych rozgrywkach zajęła 6. miejsce.

atrakcyjny kierunek

Poziom sportowy ligi japońskiej jest coraz wyższy, co dla wielu zawodników, zwłaszcza tych grających w drużynach narodowych, jest niezwykle istotne. Alan Souza to kolejny etatowy reprezentant, który spędzi sezon w Japonii. Wcześniej na taki krok zdecydował się między innymi Aleksander Śliwka. W sezonie 2024/2025 tytuły mistrzowskiego bronić będzie Panasonic Panthers.

Zobacz również: 
Mateusz Poręba zagra w Kędzierzynie-Koźlu

źródło: toray-arrows.jp

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved