Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Z lubelskiego plusligowca do ligi rumuńskiej

Z lubelskiego plusligowca do ligi rumuńskiej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po dwóch sezonach spędzonych w LUK-u Lublin Wojciech Sobala opuszcza szeregi PlusLigi. W nowym sezonie środkowy zagra na południu Europy – w rumuńskim CSA Steaua Bukareszt.

Tym samym środkowy wraca na zagraniczną ścieżkę. Przed występami w Lublinie Sobala bronił barw francuskiego Narbonne Volley. Do Francji zawodnik trafił z GKS-u Katowice, a wcześniej związany był m.in. z Jastrzębskim Węglem, BBTS-em Bielsko-Biała, AZS Olsztyn czy AZS-em Częstochowa.O tym, że Sobala nie pozostanie w klubie z Lublina wiadomo było już od końca maja. Teraz klub z Bukaresztu przedstawił Polaka jako swoje wzmocnienie na środku siatki. CSA Steaua Bukareszt to finalista Pucharu Rumunii z ubiegłego sezonu oraz czwarta ekipa tamtejszej ligi. Rumuński klub rywalizował też w Pucharze Challenge. W 1/16 finału dwukrotnie wygrał z VC Lorentzweiler, ale w kolejnej rundzie dwukrotnie musiał uznać wyższość ACH Volley Ljubljana.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę