Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wyzwanie Zaniniego, podjął pracę z żeńską drużyną z Cuneo

Wyzwanie Zaniniego, podjął pracę z żeńską drużyną z Cuneo

fot. FIVB

Włoski szkoleniowiec Emanuele Zanini zaczyna nowy etap w swojej trenerskiej karierze. Pracę z męską reprezentacją Belgii będzie łączył z prowadzeniem grającej w lidze włoskiej żeńskiej drużyny z Cuneo.

Po wielu latach prowadzenia męskich drużyn Emanuele Zanini postanowił spróbować swoich sił w pracy z kobietami. Od najbliższego sezonu ligowego będzie prowadził żeńską ekipę z Cuneo występującą we włoskiej Serie A.Bardzo cieszymy się, że Emanuele Zanini zaakceptował naszą propozycję wypracowaną po wielu dniach długich negocjacji. Pokazał on wiarę w nasz projekt. Dostrzegliśmy u niego wielki entuzjazm, chęć zaangażowania się i współpracy, a tego właśnie szukaliśmy po zakończeniu współpracy z Luciano Pedullą – powiedział Dino Vercelli, prezes piemonckiego zespołu.

Emanuele Zanini dotychczas pracował z męskimi drużynami. Był między innymi szkoleniowcem reprezentacji Słowacji, Turcji, Chorwacji, pracował także w kilku włoskich klubach, miał epizody w Chorwacji, Francji i Słowacji. W Polsce pracował z Aluronem Zawiercie oraz Asseco Resovią Rzeszów. – W ostatnich kilku latach miałem silną motywację do sprawdzenia się także w żeńskiej siatkówce, co w pewnym sensie jest dla mnie powrotem do korzeni, czyli pracy na początku swojej trenerskiej drogi w Serie C. Podczas pobytu w Turcji miałem okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wielu znakomitych trenerów takich jak Caprara, Barbolini czy Guidetti – podkreślił Zanini.

Nie może on już doczekać się nowego wyzwania. – Propozycję z Cuneo odebrałem z entuzjazmem i energią. W pracy z tym zespołem wykorzystam 25-letnie doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia męskich drużyn. Naszym celem będzie stworzenie harmonii między zarządem, sztabem szkoleniowym i zespołem, która pozwoli nam grać możliwie najlepszą siatkówkę przez cały sezon – zaznaczył Włoch, który niebawem przyjedzie do Cuneo. Obecnie wraz z reprezentacją Belgii bierze jeszcze udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. – Jestem przyzwyczajony do pracy na dwóch frontach. Po zakończeniu zobowiązań związanych z belgijską kadrą za kilka dni skoncentruję się na nowej, stymulującej przygodzie w Cuneo – zakończył Emanuele Zanini.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę