Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wszystko jasne – wiemy kto awansował do I ligi kobiet

Wszystko jasne – wiemy kto awansował do I ligi kobiet

Dwa dni rywalizacji w Pile wystarczyły, żeby wyłonić oba zespoły, które awansują do I ligi kobiet. Podobnie jak w piątek zwycięstwa odniosły ekipy MKS-u Imielin i KS Piła. Oznacza to, że niezależnie od niedzielnych meczów, zarówno MKS, jak i KS uzyskają promocję z pilskiego turnieju.

W pierwszym sobotnim spotkaniu zmierzyły się MKS Imielin i Silesia Częstochowa. Już pierwszy set pokazał, kto jest faworytem tego meczu i będzie grał o awans z turnieju. Imielinianki wygrały 25:14 i spokojnie mogły myśleć o kolejnych partiach. W drugim secie MKS-owi nie poszło już tak gładko, ale i tak nie było nerwowej końcówki, bo częstochowianki zdobyły tym razem 21 punktów.

Trzecia odsłona okazała się ostatnią. Siatkarki z Imielina spokojnie prowadziły grę i zmierzały pewnie do drugiego zwycięstwa w turnieju. Wygrały 25:17 i dopisały sobie w tabeli trzy punkty. Jak się później okazało, były to trzy punkty, które gwarantują już grę w I lidze.

MKS Imielin – Silesia Częstochowa 3:0
(25:14, 25:21, 25:17)

W drugim meczu  na parkiet wybiegły siatkarki Silesii Volley Mysłowice i KS Piła. Było jasne, że zwycięstwo pilanek zapewni im awans do I ligi, a jednocześnie będzie to oznaczało również awans MKS-u Imielin. Po pierwszym secie było raczej jasne, że różnica między drużynami jest na tyle duża, że powoli można było w Pile i Imielinie szykować szampany. Pilanki wygrały do 12 i zrobiły pierwszy krok do awansu. Później równie łatwo pokonały rywalki, oddając im tylko 15 punktów. Ostatnia partia była tylko nieco bardziej zacięta, bo KS Piła dała Silesii zdobyć 18 punktów, co było największym dorobkiem Volleya w meczu, ale i tak nie pozwoliło nawiązać równej walki.

Silesia Volley Mysłowice – KS Piła 0:3
(12:25, 15:25, 18:25)

Sobotnie rozstrzygnięcia oznaczają, że w niedzielę KS Piła zagra z MKS-em Imielin tylko o prestiż i pierwsze miejsce w turnieju, natomiast zwycięzca meczu między dwoma Silesiami zakończy turniej na trzecim miejscu, które i tak nie daje awansu, zatem niedzielne spotkania będą mogły być potraktowane w zasadzie sparingowo.