Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Szwed: Możemy być czarnym koniem tych rozgrywek

Wojciech Szwed: Możemy być czarnym koniem tych rozgrywek

fot. MCKiS Jaworzno

– Stać nas na bardzo wiele. Jesteśmy gotowi, żeby pokazać dobrą siatkówkę. Mamy młody zespół, ale możemy być czarnym koniem tych rozgrywek – powiedział przed pierwszym meczem sezonu przyjmujący MCKiS-u Jaworzno Wojciech Szwed.

Za siatkarzami MCKiS-u Jaworzno okres przygotowawczy do sezonu. Rozegrali w nim sporo gier kontrolnych. Trenerzy sprawdzili w boju wszystkich zawodników. Obyło się też bez większych kłopotów zdrowotnych, więc jaworznianie z optymizmem mogą przystąpić do ligowej rywalizacji.Okres przygotowawczy był o tyle niefajny, że musieliśmy go po prostu przetrwać. Nam udało się to zrobić bez kontuzji. Rozegrane sparingi pokazały nam zarówno potencjał tej drużyny, jak i to, nad czym jeszcze musimy pracować. Widzę same plusy z okresu przygotowawczego. Wydaje mi się, że jesteśmy gotowi – podkreślił Krzysztof Gulak, który na razie nie chciał wypowiadać się o szczegółowych celach zespołu na najbliższy sezon. Liczy jednak, że MCKiS pokaże się z dobrej strony. – Jest za wcześnie, żeby stawiać sobie jakieś cele związane z konkretnym miejscem w tabeli. Po prostu musimy walczyć w każdym meczu o punkty. Na razie skupiamy się na naszym pierwszym spotkaniu. Mamy w zespole młodych chłopaków, którzy chcą pracować, chcą się rozwijać – dodał skrzydłowy ekipy z Jaworzna.

Zadowolony z okresu przygotowawczego był także inny z nowych zawodników MCKiS-u, według którego drużyna z Jaworzna przez ostatnie tygodnie wykonała kawał dobrej pracy. – Okres przygotowań oceniam bardzo pozytywnie. Przede wszystkim jesteśmy wszyscy zdrowi. To jest najważniejsze. Wszyscy bardzo ciężko pracujemy. Jestem pod wrażeniem tego jaką dyscyplinę potrafimy utrzymać na treningach. Atmosfera jest dobra. Myślę, że możemy mieć powody do zadowolenia – ocenił Wojciech Szwed, który w międzysezonowej przerwie do MCKiS-u przeniósł się z Głogowa.

W poprzednim sezonie podopieczni Mariusza Syguły do końca rundy zasadniczej walczyli o miejsce w play-off. Zadecydować o tym miały wyniki ostatniej kolejki, która nie została rozegrana przez pandemię koronawirusa. W rozpoczętym we wtorek sezonie jaworznianie znowu chcą walczyć o miejsce w ósemce i namieszać w pierwszoligowych rozgrywkach. – Stać nas na bardzo wiele. Jesteśmy gotowi, żeby pokazać dobrą siatkówkę. Mamy młody zespół, ale możemy być czarnym koniem tych rozgrywek – zakończył przyjmujący drużyny z Jaworzna.

źródło: FB MCKiS Jaworzno, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved