Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Stępień: Było dużo niedoskonałości i błędów w grze

Wojciech Stępień: Było dużo niedoskonałości i błędów w grze

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Liczyliśmy, że miejsce w ósemce będzie w naszym zasięgu. Nie udało nam się tego celu osiągnąć. Pozostaje duży niedosyt w klubie. Sami zawodnicy są rozgoryczeni, że włożyli tyle pracy, która nie przełożyła się na wyniki – stwierdził prezes Czarnych Radom Wojciech Stępień. 

Sezon 2020/2021 nie był zbyt udany dla siatkarzy Enei Czarnych Radom, którzy zajęli dopiero dwunaste miejsce w PlusLidze, przegrywając rywalizację o jedenastą lokatę z Cuprum Lubin. W Radomiu nie ukrywają rozczarowania tak słabym wynikiem. – Liczyliśmy, że miejsce w ósemce będzie w naszym zasięgu. Nie udało nam się tego celu osiągnąć. Pozostaje duży niedosyt w klubie. Sami zawodnicy są rozgoryczeni, że włożyli tyle pracy, która nie przełożyła się na wyniki – stwierdził prezes klubu Wojciech Stępień.Nie chciał on obwiniać o tak słaby wynik zawodników, którzy mieli stanowić o sile ekipy z Mazowsza. – Jest to gra drużynowa, więc zawiodła drużyna. Jeśli coś źle wygląda na boisku, to powinien się znaleźć lider, który powinien dać jasny przekaz. W tym sezonie było z tym ciężko. W poprzednich latach takim liderem był chociażby Dejan Vincić – ocenił Stępień, według którego radomianie nie pokazali potencjału, który w nich tkwił. – Było dużo niedoskonałości i błędów w grze. Złożyło się na to wiele przyczyn. Zabrakło nam w pewnym momencie waleczności. Za szybko poddawaliśmy się w poszczególnych setach – dodał.

W trakcie sezonu doszło nawet do roszad na ławce trenerskiej, na której Roberta Prygla zastąpił Dimitrij Skoryj, ale pod jego wodzą drużyna znacząco nie poprawiła ani swojej gry, ani wyników. – To był ruch mocno przemyślany i przedyskutowany z Robertem. Razem podjęliśmy decyzję, że jest to najlepsze posunięcie. Ciężko jednak po nim było zauważyć postęp w grze – zaznaczył prezes klubu z Mazowsza.

Zanosi się na to, że przed nowym sezonem w Czarnych zajdą spore zmiany. Na razie oficjalnie poinformowano jedynie o przedłużeniu umów z Michałem Ostrowskim (środkowy) oraz Danielem Gąsiorem (atakujący). – Siatkówka jest jednym z droższych sportów w Polsce. Potrzebne są fundusze do budowy zespołu. Robimy wszystko, żeby wyglądał on jak najlepiej i żeby był waleczny. Nie jesteśmy potentatem finansowym, ale staramy się cały czas się rozwijać. Pozytywnie patrzymy w przyszłość. Przed nami nowe wyzwania – zakończył Wojciech Stępień.

źródło: cozadzien.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę