Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Bańbuła w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski

Wojciech Bańbuła w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski

fot. Trefl Gdańsk

Trener przygotowania fizycznego Trefla Gdańsk Wojciech Bańbuła dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski siatkarzy. Od poniedziałku przebywa w Spale z zawodnikami, którzy rozpoczęli zgrupowanie i będzie odpowiadać za przygotowanie fizyczne biało-czerwonych do igrzysk olimpijskich. – Jak dotąd jest to moje największe siatkarskie wyzwanie – mówi Bańbuła.

Wojciech Bańbuła od trzech lat jest w sztabie szkoleniowym Trefla Gdańsk, a pracę w roli trenera rozpoczął już w trakcie studiów, odpowiadając wówczas za przygotowanie motoryczne w UMKS-ie Kęczanin Kęty. Następnie współpracował z klubem Indykpol AZS Olsztyn, gdzie pełnił rolę zarówno trenera przygotowania fizycznego, jak i drugiego szkoleniowca. W kolejnych latach pracował w sztabach szkoleniowych Cerradu Enea Czarnych Radom, BBTS Bielsko-Biała, izraelskiego Maccabi Haifa oraz Jastrzębskiego Węgla, współpracując m.in. z Andreą Anastasim, Markiem Lebedewem, Ferdinando DeGiorgim, czy obecnie Michałem Winiarskim. W karierze trenerskiej pracował także z kadrą narodową Izraela. Teraz dołącza do sztabu Vitala Heynena.– Do tej pory jest to największe wyzwanie w mojej przygodzie z siatkówką. Bardzo cieszę się z tego powołania, które, muszę przyznać, trochę mnie zaskoczyło. Pomimo tego, że akurat to ja znalazłem się w kadrze, uważam że jest to duży sukces całego sztabu szkoleniowego Trefla Gdańsk. To nasza wspólna praca przez te trzy lata dawała liczne rezultaty, a naszą wizytówką są forma i poziom sportowy zawodników, którzy tworzą ten klub. Właśnie te elementy zadecydowały o tym, że związek postawił na mnie. Bardzo chciałbym podziękować chłopakom z Trefla, ponieważ wiem jak wiele zależy od dobrych rekomendacji moich treningów. Na decyzję o powołaniu mnie jako trenera na pewno też miały wpływ oceny zawodników, z którymi współpracuję indywidualnie, czyli Bartka Kurka i Maćka Muzaja. Im również bardzo dziękuję, ponieważ też dołożyli cegiełkę do tego wszystkiego. Jestem wszystkim bardzo wdzięczny i bardzo się cieszę z tego, gdzie jestem – mówi Bańbuła.

Pierwszym trenerem reprezentacji Polski jest Heynen, jego asystentami są Michał Mieszko Gogol, Sebastian Pawlik i Paweł Woicki, a za przygotowanie fizyczne, oprócz Bańbuły, odpowiadać będzie Jakub Gniado. Trener Trefla Gdańsk po raz pierwszy będzie współpracować z belgijskim szkoleniowcem. – Po raz pierwszy spotykam się na drodze zawodowej z Vitalem Heynenem. Rozmawialiśmy parę razy w przeszłości, witaliśmy się na turniejach reprezentacyjnych, kiedy jeszcze pracowałem z inną kadrą. W jednym sztabie będziemy pracować po raz pierwszy – dodaje Bańbuła.

Jego styl pracy znają nie tylko ci zawodnicy z reprezentacji, którzy grali w Treflu, ale także m.in. wspomniany Kurek. MVP mistrzostw świata współpracuje indywidualnie ze szkoleniowcem Trefla, ale nie jest jedynym zawodnikiem grającym za granicą, który korzysta z jego pomocy. Po zakończeniu gry w drużynie z Gdańska wciąż robi to grający obecnie w Sir Safety Perugii Muzaj. Bańbuła od lat prowadzi także swój projekt „Volleyball Performance” i poprzez profil na Instagramie oraz Facebooku dzieli się swoim doświadczeniem i prezentuje kwestie przygotowania fizycznego w siatkówce. W lipcu zeszłego roku przeprowadził w ERGO ARENIE pierwsze szkolenie, które skierowane zostało zarówno do trenerów przygotowania fizycznego, jak i ogólnie trenerów siatkówki i samych zawodników.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę