Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Włoski duet najlepszy w Beach Pro Tour Elite 16 Jurmala

Włoski duet najlepszy w Beach Pro Tour Elite 16 Jurmala

Włosi Paolo Nicolai i Samuele Cottafava wygrali w Jurmale turniej Beach Pro Tour Elite 16, ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się 10 czerwca w Rzymie mistrzostwami świata w siatkówce plażowej. W finałowym meczu, po dramatycznym drugim secie, pokonali oni Cherifa/Ahmeda (Katar) 2:1 (16:21, 27:25, 15:12).

Do turnieju głównego para włoska awansowała z kwalifikacji. W decydującym meczu pokonała Piotr Kantora i Macieja Rudola 2:1 (26:28, 21:17, 15:11). W turnieju głównym okazali się lepsi m.in. od Chaina Schalka/Theodore Brunnera (USA) 2:0 (21:14, 21:18) oraz Brazylijczyków Andre/George 2:0 (21:19, 22:20).

Michał Bryl z Bartoszem Łosiakiem nie grali w Jurmale. Przypomnijmy, że Polacy zdobyli w Beach Pro Tour Doha Challenge złoty medal. W finale po kapitalnej grze pokonali właśnie Paolo Nicolai/Samuele Cottafava 2:0 (21:18, 21:15).

Był to ich kolejny sukces w tym sezonie. Pod koniec marca w Rosarito (Meksyk) zajęli czwarte miejsce w Beach Pro Tour Elite 16. W meczu o brązowe medale ulegli norweskiej parze Mol/Sorum 1:2. Kilka dni wcześniej sięgnęli po złote medale Beach Pro Tour Challenge w Tlaxcali (Meksyk). Były to pierwsze wspólne sukcesy polskiego duetu, utworzonego po szeregu roszad w kadrze Polski w siatkówce plażowej.

źródło: pzps.pl