Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Włodzimierz Sadalski: Fajnie, że tak zakończył się turniej

Włodzimierz Sadalski: Fajnie, że tak zakończył się turniej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Za nami pierwsza duża impreza sezonu. W Bolonii polscy siatkarze zdobyli brązowy medal Ligi Narodów, pokonując Włochów 3:0. Wcześniej wygrali w ćwierćfinale z Iranem 3:2 i następnie przegrali z USA 0:3.

W niedzielę w decydującym spotkaniu o brązowy medal podopieczni trenera Nikoli Grbicia pewnie zwyciężyli Włochów. – Wygrana z mistrzami Europy zawsze ma swoją wartość. Na pewno po tym spotkaniu mamy podstawy do optymizmu. Zespół zagrał dobrze. Miał trudnego rywala, który chciał jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością – powiedział mistrz olimpijski i świata Włodzimierz Sadalski, który oglądał na żywo występ polskich siatkarzy.Włodzimierz Sadalski podkreślił, że „Polska była zespołem bardziej dojrzałym niż gospodarze.” – Zagraliśmy lepiej chyba w każdym elemencie gry. Lepiej przyjmowaliśmy. Ważne było odrobienie czterech punktów w jednym z setów. Zmian nie było dużo, ale były potrzebne i zdawały egzamin. To była dobrze wykonana trudna praca. Fajnie, że tak zakończył się turniej w Bolonii – dodał mistrz olimpijski i świata.

Mistrza olimpijskiego i świata, podobnie jak wielu polskich kibiców, zmartwiła porażka w półfinale z USA. – Dawno nie widziałem tak dobrze grających Amerykanów. Ich zagrywka nas kruszyła. Praktycznie każdy z rywali serwował mocno i trudno. Dwa sety przegraliśmy w końcówkach, w trzecim zespół USA dyktował warunki – mówił w niedzielny wieczór Włodzimierz Sadalski.

Polscy siatkarze po powrocie z Bolonii otrzymają kilka dni wolnego i na początku sierpnia rozpoczną przygotowania do mistrzostw świata, których ze Słowenią będą współgospodarzami (26 sierpnia-11 września). W okresie przygotowawczym zagrają m.in. z Ukrainą w Radomiu oraz w Memoriale Wagnera.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę