Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Wygrane faworytów

Włochy M: Wygrane faworytów

fot. cev.eu

W lidze włoskiej trwa walka o uzupełnienie stawki ćwierćfinalistów. W pierwszych meczach rywalizacji do dwóch zwycięstw wygrywały zespoły wyżej notowane. Leo Shoes Modena triumfowała bez straty seta, zaś Allianz Milano i Gas Sales Piacenza potrzebowały czterech partii.

Siatkarze Allianz Milano w pierwszych dwóch setach starcia z NBV Verona kontrolowali przebieg gry. Szybko wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca. Sytuacja odmieniła się w trzeciej odsłonie, którą to przyjezdni zdominowali, przedłużając rywalizację. Podopieczni Radostina Stojczewa nie zdołali pójść za ciosem. W czwartej odsłonie długo trwała zacięta walka. Chociaż w końcówce goście odrobili straty i doprowadzili do rywalizacji na przewagi, po trwającym ponad 40 minut secie ze zwycięstwa cieszyła się drużyna prowadzona przez Roberto Piazzę. W szeregach gospodarzy najczęściej punktował Jean Patry, który zdobył 21 punktów. W NBV Verona liderem był Matej Kazijski, zapisując na swoim koncie 22 oczka. Nagroda MVP powędrowała do rozgrywającego Riccardo Sbertoliego.Trzech setów do zwycięstwa potrzebowała Leo Shoes Modena. Gospodarzom zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. W pierwszej odsłonie długo trwała gra na styku a dopiero po długiej walce na przewagi gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej partii również nie brakowało gry na styku, jednak końcówka potoczyła się po myśli zespołu z Modeny. Trzeci set miał podobny przebieg do poprzedniego i ostatecznie w tym spotkaniu obyło się bez niespodzianki. Gospodarze znacznie lepiej prezentowali się w polu zagrywki i mieli nieco lepszą skuteczność w ataku. Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Luca Vettori i Giulio Pinali. Obaj atakujący zdobyli po 16 punktów. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano rozgrywającego Micah Christensona.

Gospodarze ostatniego z pojedynków kwalifikacyjnych do ćwierćfinału źle weszli w mecz. Podopieczni Lorenzo Bernardiego po dobrym początku zaczęli popełniać błędy i oddawać pole rywalom. Ostatecznie Gas Sales Bluenergy Piacenza przegrała tego seta do 22. Druga odsłona nie stała na dobrym poziomie. Oba zespoły oddały swoim rywalom po 10 punktów. Tym razem to gospodarze szybko zbudowali przewagę, którą stopniowo powiększali i mimo starań zespołu z Padovy to gospodarze wygrali do 22. Po trzecim secie, który od początku do końca był pod kontrolą gospodarzy, w czwartym na nowo rozgorzała zacięta walka, która na korzyść siatkarzy Piacenzy rozstrzygnęła się po długiej grze na przewagi. Liderem gospodarzy był Georg Grozer, który zdobył 19 punktów i został MVP meczu. Po drugiej stronie siatki najczęściej punktował Mattia Bottolo (21 punktów). Wojciech Włodarczyk rozpoczął mecz w wyjściowej szóstce. Polak zdobył 12 punktów, a jego skuteczność w ataku wyniosła 47%.

Zobacz również:
Wyniki kwalifikacji do ćwierćfinałów ligi włoskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved