Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Lube mistrzem Włoch po raz szósty

Włochy M: Lube mistrzem Włoch po raz szósty

fot. cev.eu

W Serie A zakończyła się rywalizacja o mistrzostwo Włoch. Cucine Lube Civitanova przypieczętowało kolejny tytuł wygraną w 4. meczu serii 3:1. Siatkarzom Sir Safety Perugii nie można było odmówić walki, ale byli oni w stanie przechylić na swoją szalę zwycięstwo w trzeciej partii. MVP ostatniego meczu o złoto został Osmany Juantorena, a wyniki wszystkich rozgrywek typować można było w fortuna zakłady bukmacherskie.

Czwarty mecz finałowy rozpoczął się gry punkt za punkt (3:3). Jako pierwsi odskoczyli gracze z Perugii, zawdzięczając to kontrze Wilfredo Leona. To jego drużyna lepiej radziła sobie głównie w ofensywie (9:6). Lube złapało kontakt punktowy po asie serwisowym Robertlandy’ego Simona (8:9) i szybko na tablicy wyników pojawił się remis. Świetnie zaczął prezentować się Jonadry Leal, którego kontra dała minimalne prowadzenie (12:11). Goście zaczęli mieć problemy z przyjęciem (12:15), a kolejne mocne zagrywki – tym razem Juantoreny, jedynie powiększyły przewagę Lube (20:14). Na prawym skrzydle nie zawodził natomiast Kamil Rychlicki (24:18) i chociaż blokiem zapunktowali jeszcze rywale, to Simone Anzani zakończył długą wymianę, a zarazem tego seta.Ponownie jako pierwsi na prowadzenie wyszli gracze Sir Safety Perugii, ponownie za sprawą kontry Leona (4:2). Znów jednak na niewiele się to zdało, bowiem cały czas zza linii 9. metra kolejne bomby posyłali gospodarze (5:4). Lube pewnie punktowało zarówno skrzydłami, jak i środkiem (12:9) i budowało sobie zaliczkę. Ta została zniwelowana, kiedy dość szczęśliwie piłkę na drugą stronę przebił Aleksandar Atanasijević, a dynamicznie kontrę skończył Oleg Płotnicki (15:15). Trwała wymiana ciosów (18:18), żadna z ekip nie zwalniała ręki, kontrę, która dała Lube dwa oczka zaliczki, wykorzystał Osmany Juantorena (21:19). Cały czas nie zawodził Rychlicki (24:22) i po kontrze Juantoreny podopieczni Gianlorenzo Blenginiego byli już tylko jedną partię od mistrzostwa Włoch.

Znów set rozpoczął się od wyrównanej walki (6:6), jeszcze raz to Sir Safety Perugia jako pierwsza wyszła na dwupunktowe prowadzenie po udanym bloku (9:7). Do remisu doprowadził Simon, wykorzystując piłkę przechodzącą (13:13). Ponownie nie brakowało widowiskowych akcji, ale dwa oczka więcej mieli na swoim koncie przyjezdni z Umbrii (17:15). Kolejne wyrównanie na tablicy wyników pojawiło się dzięki asowi serwisowemu Rychlickiego (17:17), ale kiedy na prawej flance zagraniem po ciasnym skosie popisał się Thijs Ter Horst, znów to Perugia była z przodu (20:18), a jej przewagę powiększył Atanasijević (21:18). W poczynania Lube wkradła się nerwowość i Perugia przedłużyła losy tego finałowego starcia.

Sir Safety Perugia równie dobrze rozpoczęła kolejną część meczu, Wilfredo Leon swoim serwisem dał wynik 5:2. Lube się nie poddawało, dwa bloki Anzaniego dały minimalną zaliczkę gospodarzom (8:7). Jego drużynie zaczęło wychodzić praktycznie wszystko na siatce i dzięki temu gracze z Civitanovej byli w stanie zbudować sobie solidne prowadzenie (13:9). To zaczęło topnieć, najpierw po bloku na Juantorenie, a następnie udanej akcji Sebastiana Sole (13:12). Remis pojawił się po kontrze Leona (13:13) i to on przytomną kiwką wyprowadził swoją drużynę na minimalną przewagę (14:13). Sprawy w swoje ręce, a raczej w swoją zagrywkę, pomimo tego, że lekko kulał, wziął Juantorena (18:14). Perugia nie była w stanie skończyć swojej akcji (14:20). Nadzieję w serca kibiców Sir Safety wlał jeszcze Atanasjijević, który też imponował serwisem (17:20). Po błędzie odbicia Zimmermanna coraz bliżej mistrzostwa Włoch było Lube, które blokiem zapewniło sobie piłkę meczową (24:20). Ostatni punkt w tym spotkaniu zdobył Luciano De Cecco, zaskakując rywali swoją kiwką.

MVP: Osmany Juantorena

Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Perugia 3:1
(25:20, 25:22, 21:25, 25:21)

Stan rywalizacji o mistrzostwo Włoch:
3-1 dla Cucine Lube Civitanova

Składy zespołów:
Lube: Juantorena (19), Leal (16), Rychlicki (17), Simon (9), De Cecco (1), Anzani (10), Balaso (libero) oraz Marchisio, Hadrava, Kovar i Diamantini
Sir Safety: Travica (1), Leon (17), Sole (11), Russo (5), Atanasijević (16), Płotnicki (10), Colaci (libero) oraz Piccinelli, Ricci, Ter Horst (1), Zimmermann i Muzaj

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi włoskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę