Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Grande Perugia już zapewniła sobie 1. miejsce w fazie zasadniczej

Włochy M: Grande Perugia już zapewniła sobie 1. miejsce w fazie zasadniczej

fot. Sir Safety Perugia

W Italii bez zmian – tak można powiedzieć i po 16. kolejce. Jeńców nie bierze Sir Safety Perugia, która po wygranej 3:1 nad Modeną na 6 rund przed końcem sezonu zasadniczego zapewniła sobie 1. miejsce w tabeli. Ważne spotkanie wygrali siatkarze z Trydentu, którzy zainkasowali komplet punktów w rywalizacji z Lube. Gorzej dalej wiedzie się za to Gas Sales Piacenzy. 

Ciekawy, choć zaledwie trzysetowy pojedynek stoczyli gracze z Werony i Mediolanu. W każdej z partii lepsi okazywali się jednak siatkarze Radostina Stojczewa, którzy zdecydowanie lepiej zaprezentowali się głównie w ataku. Liderami byli Maksim Sapożkow oraz Noumory Keita, którzy wywalczyli odpowiednio 16 i 15 oczek i choć ich zespół odrobił część strat do rywali z Mediolanu, to nadal jest poza czołową ósemką.Drugim ze spotkań, do którego potrzeba było zaledwie trzech setów było starcie Pallavolo Padovy z Prismą Taranto. Gospodarze triumfowali dość pewnie, a wszystko za sprawą dobrej dyspozycji w polu serwisowym. Na 11 zepsutych zagrywek, aż 7 razy punktowali tym elementem. Do zwycięstwa swój zespół poprowadził Ran Takahashi, który wywalczył 18 oczek.

W 16. kolejce doszło do dwóch starć „gigantów”. Jednym z nich był mecz pomiędzy Modeną i niepokonaną Sir Safety Perugią. Co prawda podopieczni Andrei Anastasiego pozwolili rywalom na wygranie premierowej odsłony, ale tylko na tyle. Perugia pewnie triumfowała przede wszystkim w trzeciej i czwartej części meczu, a wywalczony komplet punktów już teraz zapewnił tej drużynie zwycięstwo w sezonie zasadniczym. W rywalizacji z Modeną pierwsze skrzypce grał Wilfredo Leon, który zdobył 19 oczek, zanotował 60% skuteczności w ataku, a do tego miał na swoim koncie 4 asy serwisowe. Gorzej radził sobie Kamil Semeniuk, który zdążył wywalczyć 7 punktów i w drugiej partii zmienił go Oleg Płotnicki.

Rytmu nadal nie mogą za to odnaleźć mistrzowie Włoch, którzy przegrali kolejne spotkanie i tym razem musieli uznać wyższość Itasu Trentino. Lube na swoją korzyść przechyliło tylko drugą część spotkania, w pozostałych triumfowali podopieczni Angelo Lorenzettiego, wśród których niekwestionowanym liderem był Matej Kazijski. Bułgarski zawodnik mógł pochwalić się aż 29 punktami, z czego 4 wywalczył blokiem. Wygrana sprawiła, że Itas przeskoczył w tabeli Lube, awansując na 3. miejsce.

Nowy szkoleniowiec w Gas Sales Piacenza na razie niewiele daje. Znów musieli oni uznać wyższość rywali, tym razem ulegając Vero Volley Monzy, która dzięki wygranej do ekipy z Piacenzy traci zaledwie jeden punkt. Nie pomogło 19 punktów Yuriego Romano, bo drugiej stronie siatki tyle samo miał Stephen Maar, a do tego miejscowi mogli liczyć na Arthura Szwarca.

Dość zaskakujące zwycięstwo odniósł ostatni w tabeli Emma Vilas Siena, która we własnej hali pokonała ekipę z pierwszej ósemki, Top Volley Cisterną. Wygraną okupiła jednak kontuzją Giulio Pianeliego. Ostatni zespół w tabeli lepiej od rywali zagrał w ofensywie, a po 19 punktów wywalczyli Maarten Van Garderen oraz Nemanja Petrić. Po stronie Cisterny poziom starał się trzymać Marko Sedlacek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Serie A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę