Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wilfredo Leon: Jesteśmy cały czas na dobrym poziomie

Wilfredo Leon: Jesteśmy cały czas na dobrym poziomie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polacy na trzecim miejscu zakończyli, rozgrywane między innymi w Polsce, mistrzostwa Europy. Spotkanie, którego stawką był brązowy medal, było ostatnim z Vitalem Heynenem na ławce trenerskiej. – Zdobyliśmy znowu brązowy medal, który moim zdaniem było bardzo ciężko wygrać i bardzo nam smakuje. Liczyliśmy na złoto, ale nie udało się, bo jeszcze raz przegraliśmy ze Słowenią. Jednak jestem zadowolony, że drużyna trzymała się razem i udało się zdobyć brązowy medal – powiedział Wilfredo Leon.

Reprezentacja Polski mimo wsparcia licznie zgromadzonych kibiców nie zdołała sięgnąć po złoto mistrzostw Europy. W półfinale po raz kolejny Polacy musieli uznać wyższość Słoweńców. Biało-czerwoni sięgnęli po brązowe medale, w meczu o 3. miejsce pokonując Serbów. – Nie możemy zapominać, że po rezultatach, które mieliśmy na igrzyskach, wracać do gry i formy jest ciężko. Zdobyliśmy znowu brązowy medal, który moim zdaniem było bardzo ciężko wygrać i bardzo nam smakuje. Liczyliśmy na złoto, ale nie udało się, bo jeszcze raz przegraliśmy ze Słowenią. Jednak jestem zadowolony, że drużyna trzymała się razem i udało się zdobyć brązowy medal – powiedział Wilfredo Leon.



Wiadomo już, że w przyszłorocznych mistrzostwach świata, podczas których Polacy po raz kolejny będą bronić tytułu, drużynę poprowadzi nowy trener. Kilku siatkarzy przed igrzyskami mówiło, że być może będzie to ich ostatni sezon w biało-czerwonych barwach, jednak po mistrzostwach Europy żaden nie potwierdził swojej decyzji o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. – Nie wiem, co ze zmianą trenera czy kilku zawodników. Jest drużyna, są zwycięstwa i dużo pewności. Mamy bardzo dobrą drużynę, kwestia czasu, że znowu trafimy na nasz poziom i zajmiemy pierwsze miejsce na kilku turniejach – stwierdził przyjmujący.

Po zdobyciu  mistrzostwa świata w 2018 roku do reprezentacji dołączył Wilfredo Leon. Mimo takiego wzmocnienia reprezentacja od tamtej pory sięgała po kilka medali, ale nie wygrała ważnego międzynarodowego turnieju. – Myślę, że powoli będziemy wygrywać. Kilka lat temu nie myśleliśmy o wygrywaniu Ligi Mistrzów czy innych turniejów a teraz mieliśmy kilka medali. Jesteśmy cały czas na dobrym poziomie. Brakuje bardzo mało, kiedyś to się uda – zakończył przyjmujący.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę