Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wielka gwiazda zagra w Mediolanie

Wielka gwiazda zagra w Mediolanie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wszystkie plotki na temat największej supergwiazdy kobiecej siatkówki dobiegły końca. Najlepsza zawodniczka Ligi Mistrzyń z tego sezonu Paola Egonu, rozstała się z VakifBankiem Stambuł i po rocznej przerwie wróci do Włoch, tym razem cdo Vero Volley Milano.

Wicemistrzowie włoskiej ligi i krajowego pucharu Vero Volley Milano sfinalizowali najważniejszy transfer na nadchodzący sezonu. Klub zorganizował konferencję prasową, na której ogłoszono oficjalnie, że w kolejnych rozgrywkach Paola Egonu będzie zawodniczką Vero Volley.

Podczas swojego pierwszego doświadczenia za granicą, 24-letnia włoska supergwiazda dołączyła do drużyny VakifBank Stambuł i zdobyła dwa trofea, w tym złoty medal Ligi Mistrzyń. Egonu została również uhonorowana nagrodą MVP za wybitne występy w całym sezonie i finałach.

Oprócz Egonu Vero Volley zakontraktowało z VakifBanku dwie inne zawodniczki. Do włoskiej ekipy dołączy amerykańska przyjmująca Kara Bajema oraz reprezentantka Holandii Nika Daalderop.

Milanowi udało się zagrać w ćwierćfinale Champions League w zeszłym sezonie, a teraz ich apetyty wzrosną, patrząc na rozmach z jakim budują skład na kolejne rozgrywki.

Włoski klub ogłosił już większość kadry, a wygląda ona imponująco. Mediolańczykom udało się zatrzymać w klubie kapitan Alessiię Orro, środkową Danę Rettke, Raphaelę Folie, Soni Candi, Myriam Syllę i libero Beatrice Parrocchiale. Do nich dołączą między innymi Helena Cazaute, Adhu Malual z Casalmaggiore, Brenda Castillo, libero ze Scandicci i Laura Heyrman.

źródło: cev.eu, inf. własna, verovolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved