Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Weronika Szlagowska: Dużo grania przed nami

Weronika Szlagowska: Dużo grania przed nami

fot. Łukasz Krzywański

W czwartek siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów w ostatnim meczu w 2023 roku pokonały we własnej hali Budowlanych Łódź. Przyjezdne zdołały im urwać jednego seta. – W pierwszym coś nie grało, tam gdzie powinnyśmy stać – nie stałyśmy, tam gdzie powinnyśmy blokować – tam nie blokowałyśmy – oceniła po spotkaniu Weronika Szlagowska.

W mecz lepiej weszły łodzianki, to one były skuteczniejsze w ataku, w dodatku ekipa gospodarzy popełniała sporo błędów. Kilkupunktowa przewaga, jaką siatkarki Budowlanych utrzymywały cały czas, pozwoliła im gładko wygrać pierwszą odsłonę. Później nie było już tak łatwo, a rzeszowianki zagrały zupełnie inaczej, wygrywając wszystkie kolejne partie.– To my zmieniłyśmy dużo w naszej grze, zaczęłyśmy lepiej zagrywać i popełniałyśmy w niej mniej błędów. Coś ruszyło, dobrze realizowałyśmy założenia taktyczne od drugiego seta. W pierwszym coś nie grało, tam gdzie powinnyśmy stać – nie stałyśmy, tam gdzie powinnyśmy blokować – tam nie blokowałyśmy – przyznała po spotkaniu Weronika Szlagowska, dodając, że nic w grze rywalek ich nie zaskoczyło. – Wszystko było pokazane na analizie wideo. Na pewno bardzo walczyły w obronie, czasem podbijały niemożliwe piłki, co było trochę frustrujące. Na pewno zostawiły kawał serca na boisku – stwierdziła. Szlagowska w tym meczu zdobyła sześć punktów – trzy atakiem, dwa blokiem oraz jeden zagrywką.

Przed Developresem Rzeszów ciężki okres i sporo grania na trzech frontach. Tauron Liga. Puchar Polski oraz Liga Mistrzów – to rozgrywki, w których drużyna obecnie gra. W dodatku w ligowych potyczkach czeka na nią trudny rywal – mistrz Polski z Polic.

–  Od początku sezonu pracujemy na te spotkania z Chemikiem Police. Za każdym razem są to bardzo równe starcia i na pewno będzie to ciekawe widowisko. Na Ligę Mistrzyń też stawiamy wysokie cele. Chcemy wyjść z grupy z jak najwyższego miejsca. Na pewno będzie to dla nas ciężki okres. Styczeń jest dla nas dość napięty. Dużo grania przed nami. Mam nadzieję, że sprostamy oczekiwaniom i będzie pozytywnie – powiedziała Weronika Szlagowska.

źródło: Developres Rzeszów - Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę