Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K: Japonki za silne dla biało-czerwonych

LN K: Japonki za silne dla biało-czerwonych

Wystartował kolejny turniej Siatkarskiej Ligi Narodów, w którym uczestniczy reprezentacja Polski siatkarek. Zmagania w nowym rozdaniu Polki rozpoczęły od meczu z Japonkami. Azjatycki zespół do tej pory spisywał się bardzo dobrze i kontynuował też solidną grę w starciu z biało-czerwonymi. Reprezentantki naszego kraju nie mogły znaleźć sposobu na rywalki i przegrały to spotkanie w trzech setach.

Mecz rozpoczęło skuteczne uderzenie Hayashi. Polskie siatkarki miały wyraźny problem ze znalezieniem skutecznych rozwiązań w ataku. As serwisowy po siatce Yakoty powiększył japońską przewagę (6:1) i zmusił trenera Lavariniego do poproszenia o pierwszą przerwę. Japońska drużyna bardzo cierpliwie grała w kontrataku, a bardzo widoczna w tym elemencie była Arisa Inoue (11:4). Joanna Wołosz w miarę możliwości starała się uruchamiać środkowe, a atakujące w kontrze przyjmujące obijały dłonie japońskich blokujących. Polskiej drużynie udawało się złapać właściwy rytm, ale piłkę setową zdobyła uderzając ze środka Yokota (24:20). Powalczyła jeszcze Różański, ale uderzenie ze środka – tym razem Shimamury – zakończyło seta na korzyść Japonii (25:21).

Drugą odsłonę Polki rozpoczęły znacznie lepiej. Kontratak Różański dał prowadzenie (5:4). Obie drużyny psuły jednak znacznie więcej zagrywek. Nad każdym punktem zdobytym w ataku trzeba było się ogromnie napracować. Wejście Szlagowskiej ożywiło trochę grę polskiej drużyny. Długą akcję pełną dobrych obron zakończyło uderzenie Góreckiej dając prowadzenie Polkom (16:15). Szala wyniku przez dłuższą chwilę się wahała, ale polski zespół zmarnował szanse na wyrównanie stanu meczu błędami własnymi. Wykorzystany przez Kogę kontratak dał przeciwniczkom piłkę setową (24:21). Natomiast Hayashi, obijając blok, zakończyła seta na korzyść swojej drużyny (25:21).

Trzeci set rozpoczął się udanym polskim blokiem, a na pozycji przyjmującej rozpoczął go duet Czyrniańska – Górecka. Trzecią skrzydłową była zaś Martyna Łukasik. Polskie błędy nie pomagały, a Shimamura wykorzystując kontrę, tylko powiększyła japońskie prowadzenie (7:4). Nawet wejście Fedusio nie dało oczekiwanych rezultatów w ataku. Koga kiwnęła w kontrataku, ale Polki starały się jeszcze walczyć o przedłużenie meczu. Dwa kontrataki wykorzystane przez Alagierską zmniejszyły straty (18:16), aż trener Manabe poprosił o przerwę dla swojej drużyny. Pewna ręka Czyrniańskiej w ataku utrzymywała polski zespół „przy życiu”, ale skuteczny atak Inoue dał piłkę meczową (24:21). Z kolei blok na Czyrniańskiej zakończył sprawę na korzyść Japonek (25:21).

Japonia – Polska 3:0
(25:21, 25:21,  25:21)

Japonia: Koga (19), Shimamura (10), Inoue (17), Hayashi (7), Yokota (4), Seki, Kojima (libero) oraz Ishikawa, Miyashita i Tamaki
Polska: Górecka (3), Łukasik (3), Wołosz (2), Gryka (8), Różański (9), Jurczyk (9), Stenzel (libero) oraz Alagierska (2), Fedusio (1), Czyrniańska (7), Szlagowska (2) i Wenerska