Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Vital Heynen pożegna się z zespołem z Perugii?

Vital Heynen pożegna się z zespołem z Perugii?

fot. Sir Safety Perugia

Nie tylko w naszej rodzimej PlusLidze plotki transferowe nabierają tempa już na przełomie listopada i grudnia. Podobnie jest we Włoszech, gdzie Gian Luca Pasini spekuluje o rezygnacji Vitala Heynena z posady pierwszego trenera Sir Safety Perugia.

Vital Heynen, który posadę szkoleniowca włoskiego zespołu z Perugii objął w 2019 roku, najprawdopodobniej opuści klub po zakończeniu trwającego sezonu. Nie jest to jednak potwierdzona informacja, bowiem ani sam zainteresowany, ani klub póki co nie skomentowały tych doniesień. – Wydaje się, powtarzam wydaje się, że Vital Heynen powiedział już włodarzom Sir Safety Perugia, że jego związek z klubem zakończy się wraz z zakończeniem sezonu – pisze na stronie La Gazzetta dello Sport włoski dziennikarz Gian Luca Pasini.Belg wywalczył do tej pory dwa trofea z drużyną z Perugii – Superpuchar Włoch zarówno w 2019, jak i w 2020 roku. W minionym sezonie jego zespół zajął ostatecznie 3. miejsce w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach, miał na koncie 18 zwycięstw i zaledwie 2 porażki, do wiceliderów z Modeny tracił 1 punkt, a do liderów z Civitanovy tylko 2 „oczka”. W obecnej edycji rozgrywek Sir Safety Perugia aktualnie jest liderem tabeli z 10 wygranymi w 11 meczach i 30 punktami na koncie.

Póki co nie wiadomo, do jakiego klubu Heynen miałby dołączyć po zakończeniu współpracy z zespołem z Perugii. Wciąż będzie on wtedy szkoleniowcem reprezentacji Polski, którą poprowadzi w nadchodzących igrzyskach olimpijskich, a także w mistrzostwach Europy. Jego kontrakt z polską kadrą kończy się jednak w październiku 2021 roku i od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje, że Belg rozstanie się również z Polakami. Nie wiadomo, jakie plany na przyszłość ma belgijski trener, jednak z pewnością nie będzie mógł narzekać na brak ofert pracy.

źródło: La Gazzetta dello Sport, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved