Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ukraińskie kluby mają grać w Polsce i Czechach

Ukraińskie kluby mają grać w Polsce i Czechach

fot. FIVB

Działania wojenne w Ukrainie mają wpływ na zahamowanie rozwoju sportu w tym kraju. Ma to wpływ na działania poszczególnych klubów siatkarskich. Kilka z nich ma zagrać w innych ligach europejskich.

Jeszcze przed początkiem konfliktu zbrojnego głośno mówiło się o tym, że w PlusLidze zagra Barkom Każany Lwów. Ostateczna decyzja w tej sprawie została podjęta w październiku minionego roku. Obecnie wiadomo już, że wicemistrz Ukrainy swoje mecze będzie rozgrywał w Krakowie, a w pierwszej kolejce na wyjeździe zmierzy się z Treflem Gdańsk.Według prezesa Ukraińskiego Związku Piłki Siatkowej Michaiła Melnika Barkom nie będzie jedynym ukraińskim klubem rywalizującym w Polsce. W tamtejszych mediach poinformował on, że w TAURON 1. Lidze ma zagrać Epicentr-Podolany Horodok, który został mistrzem kraju w minionym, przedwcześnie zakończonym sezonie. Jego zawodnikiem był wówczas Artur Szalpuk, a na jego ławce trenerskiej zasiadał Mariusz Sordyl. Jeśli informacje te się potwierdzą, to oznaczało to będzie, że również zaplecze PlusLigi zostanie poszerzone.

Również mistrzynie Ukrainy, czyli Prometej Dnipro Kamiońskie mają gościnnie występować w lidze zagranicznej. Ma nią być liga czeska, miejscem przebywania drużyny Prometeja i rozgrywania przez nią meczów ma być Kutna Hora. Z tą drużyną w minionym sezonie w fazie grupowej Ligi Mistrzyń rywalizował Developres Bella Dolina Rzeszów. Wówczas podopieczne Stephane’a Antigi odniosły dwa zwycięstwa z ukraińskim przeciwnikiem.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę