Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME U-20 M: Tylko jeden tie-break na otwarcie rywalizacji

ME U-20 M: Tylko jeden tie-break na otwarcie rywalizacji

Jedynie w pierwszym meczu mistrzostw Europy U-20 kibice byli świadkami tie-breaka. Na początek rywalizacji Portugalczycy ulegli Grekom 2:3. W pozostałych spotkaniach zwycięzcy sięgnęli po trzy punkty. W tej grupie są również Polacy, którzy w swoim pojedynku 3:1 wygrali ze Słowakami, ale ponieważ pozostałe mecze grupy I kończyły się w trzech setach, to podopieczni trenera Grabdy plasują się na 3. miejscu w tabeli.

grupa I

Walkę w Montesilvano rozpoczął mecz Serbów z Francuzami. W spotkaniu nie brakowało zwrotów akcji i walki do ostatniej piłki. We wszystkich trzech setach ostatnie słowo należało jednak do siatkarzy z Serbii i to oni dopisali do swojego konta komplet oczek. Serbskimi liderami byli Danilo Ilić (21 pkt.) i Banko Kopitić (16 pkt.). Po drugiej stronie siatki tylko Hilir Henno miał dwucyfrowy dorobek (14 pkt.).

Serbia – Francja 3:0
(27:25, 25:22, 25:23)

W drugim meczu dnia Polacy mierzyli się ze Słowakami. Poza czwartym setem, który od początku do końca był zdominowany przez biało-czerwonych, drużyny grały falami. Liderem Polaków był Piotr Śliwka, który zdobył w tym meczu 18 punktów. Po słowackiej stronie najczęściej punktował Martin Rendla (12 pkt.). Więcej o tym spotkaniu można przeczytać tutaj.

Polska – Słowacja 3:1
(25:21, 21:25, 25:14, 25:8)

Na zakończenie dnia w Montesilvano gospodarze mierzyli się ze Słoweńcami. Oprócz końcówki pierwszego seta, którą Włosi rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero po walce na przewagi, to podopieczni Matteo Battocchio dyktowali warunki. Włoskim siatkarzom wystarczyła nieco ponad godzina, by udowodnili swoją wyższość nad rywalami. Liderem gospodarzy turnieju był Alessandro Bovolenta, który zdobył 14 punktów. Najlepszy ze Słoweńców – Nik Mujanović zapisał na swoim koncie o jedno oczko mniej.

Słowenia – Włochy 0:3
(25:27, 18:25, 16:25)

Jedyny tie-break tego dnia rozegrał się w Vasto. W pierwszym spotkaniu Portugalczycy prowadzili już 2:1, ale Grecy zdołali doprowadzić do piątej partii. W niej podopieczni trenera Mouchliasa kontynuowali skuteczną grę, rywale pomogli popełniając liczne błędy własne i to siatkarze z Grecji cieszyli się ze zwycięstwa. Bardzo dobry mecz rozegrał Angelos Markou (29 pkt. 57% skuteczności w ataku). Po drugiej stronie siatki najczęściej punktował Nuno Marques (21 pkt.).

Portugalia – Grecja 2:3
(23:25, 25:19, 28:26, 22:25, 10:15)

Spotkanie Czechów z Finami rozpoczęło się z opóźnieniem, Lepiej w pojedynek weszli Czesi, którzy w pierwszym secie nie dali złudzeń rywalom. Sytuacja szybko odmieniła się w drugiej odsłonie, którą tym razem wyraźnie wygrali Finowie. Trzecia odsłona ponownie bez większych problemów padła łupem siatkarzy z Czech. Najciekawszy przebieg miała natomiast partia numer cztery, bowiem Finlandia prowadziła w niej już 16:10, ale w kolejnych akcjach to rywale dyktowali warunki, jeszcze przed końcówką odrobili straty a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pomogły im w tym szczególnie błędy rywali, którzy tylko w czwartym secie popełnili ich aż 14. Najwięcej punktów w całym spotkaniu zdobył Luka Marttila (18), 17 oczek na swoim koncie zapisał natomiast David Kollator.

Czechy – Finlandia 3:1
(25:15, 19:25, 25:19, 25:22)

Na zakończenie tego dnia rywalizacji Bułgarzy zmierzyli się z Belgami. Drużyna prowadzona przez Krisa Eyckmansa od początku dyktowała warunki na boisku. Mimo starań Bułgarzy w pierwszych dwóch setach ani przez moment nie byli w stanie zagrozić dobrze dysponowanym rywalom. Ciekawszy przebieg miała trzecia odsłona, jednak ostatecznie również ona padła łupem Belgów. Liderem belgijskich siatkarzy był Ferre Reggers. Zawodnik do 14 skutecznych ataków (58%) dołożył 2 bloki i asa. Po drugiej stronie siatki najczęściej punktował Georgi Tatarow, ale skończył jedynie 9 z 23 ataków (39%) i raz zablokował zagranie rywala.

Bułgaria – Belgia 0:3
(17:25, 19:25, 22:25)